Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
 
 
Gramy u innych
Otwarcie roku szachowego w Gross Schönebeck ! Zawodnicy SKOCZKA wśród najlepszych ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
niedziela, 07 stycznia 2018 19:12

6 stycznia 2018 r. tradycyjnie rozpoczęliśmy Nowy Rok w szachach od udziału w Neujahrsturnier (Turnieju noworocznym) w Gross Schönebeck (RFN). Były lata, kiedy głównie zawodnicy z Choszczna stanowili o wysokiej frekwencji turniejowej i zgarniali praktycznie wszystkie laury. Z satysfakcją trzeba napisać, że u naszych Przyjaciół SCHACHFREUNDE Groß Schönebeck nastąpił znaczny rozwój życia szachowego. Organizatorzy postanowili zgłosić turniej do FIDE, nawiązali nowe znajomości w lokalnym środowisku, co spowodowało, że na starcie trzech turniejów (FIDE OPEN, dla zawodników początkujących bez ELO oraz do lat 8-miu ) stanęło łącznie 110 uczestników z takich ośrodków jak : Berlin, Angermünde, Basdorf, Bernau, Briesen, Eberswalde, Nauen, Potsdam, Rüdersdorf, Torgelow, Wandlitz i oczywiście z Choszczna !

Tak liczna grupa uczestników była olbrzymim wyzwaniem dla Petera Harbacha i całkiem pokaźnego grona współpracowników , ale trzeba przyznać, że sprawili się z tym problemem i mam tutaj osobiste odczucie, że pomogła im obserwacja naszych licznie obsadzonych Mistrzostw Powiatu w listopadzie ub. roku, gdzie byli w gronie 109 uczestników naszego turnieju. Ponadto wiele kanapek i wszelkiej żywności przywieźliśmy z powrotem do Choszczna, ponieważ uiszczając wpisowe do turnieju, każdy uczestnik otrzymywał kartkę-bon do bufetu, gdzie za równowartość 3 EUR można było zjeść kanapki, ciasto, sałatki, napić się soków owocowych , a dorośli wspaniałej w smaku niemieckiej kawy. Nic dziwnego, że nastroje były naprawdę świetnie. Gorzej było ze zmęczeniem podróżą, ponieważ zamawiając wcześniej środek transportu, mieliśmy na uwadze ewentualną ślizgawkę na drodze i dłuższy czas podróży, a tu pogoda okazała się wiosenna. Gdybyśmy o tym wiedzieli, dalibyśmy pospać zawodnikom przed zbiórką co najmniej pół godziny dłużej.

Nasza ekipa choszczeńska liczyła około trzydziestu osób i jak zwykle była wzorem porządku organizacyjnego i punktualności. Nikt nie musiał na nikogo czekać; nikt ani na chwilę się nie zagubił. Przesympatyczny kierowca z firmy „BIRETA”, pan Janusz, doskonale trzymał rytm jazdy oraz żartując, podtrzymywał dobrego ducha w grupie. Wyjazd organizowała Szkoła Podstawowa nr 3 w Choszcznie, stąd olbrzymie podziękowania należą się Pani Dyrektor Ewie Klińskiej za organizację wyjazdu oraz Panu Grzegorzowi Winiarskiemu – za bezpośrednią opiekę nad dziećmi. A największe podziękowania należą się Burmistrzowi Choszczna, Panu Robertowi Adamczykowi za tradycyjne wsparcie i bezpłatny dla nas transport na zawody do zaprzyjaźnionego ośrodka w Niemczech.

Turniej odbywał się na dystansie 7 rund z czasem do namysłu 20 minut dla zawodnika. W grupie A (OPEN FIDE) wystartowało 60 zawodników i zawodniczek, wielu bardzo silnych, posiadających rankingi FIDE na poziomie 1800-2100. Nasz najlepszy zawodnik Krzysztof Sielicki miał 9. numer startowy, a mimo to jeszcze w ostatniej rundzie walczył o zwycięstwo z późniejszym triumfatorem – Nilsem Werthmannem z Poczdamu. Niestety, przydarzyła mu się porażka i jak to bywa z systemem szwajcarskim, porażka w ostatniej rundzie zepchnęła Krzyśka na „najgorsze”, chociaż świetne, czwarte miejsce. A szkoda, bo Krzysztof sprawiłby sobie wielką przyjemność w swoje urodziny.

Rewelacyjnie zagrali inni nasi szachiści, członkowie Akademii Szachowej SKOCZKA. Bartosz Kowalik zajął w najsilniejszej grupie A dziesiąte miejsce i bardzo pewnie zwyciężył w kategorii juniorów do lat 14.  Olbrzymią niespodziankę sprawił sobie, rodzicom i trenerom Szymon Tomczyk, który grając w najsilniejszej grupie, zajął 18 miejsce z 4.5 pkt. i pewnie zwyciężył w kategorii do lat 12.  A w grupie B (zawodnicy bez ELO) udanie rywalizował Jakub Hermanowicz, który przywiózł z turnieju dwa puchary – za III miejsce w klasyfikacji ogólnej i II miejsce w kategorii wiekowej do lat 10.

Dużo dobrego można by napisać o grze innych naszych juniorek – Emilki Furs (wyrównane partie z rówieśnikami w najsilniejszej grupie A) i Amelki Kalita (debiutującej w turnieju ; pierwsze w życiu zawody szachowe i od razu 3 punkty z 7 w grupie C, do lat 8-miu !) . Także inni zawodnicy SKOCZKA : Kamil Kalita, Maciej Dziechciarewicz, Dominik Drożdżyński i Wojciech Kowalik nie byli tłem dla zawodników niemieckich i mieli swoje świetne momenty w turnieju.

 

 

 

 

Miejsca zawodników SKOCZKA

Turniej A – OPEN FIDE

4.  Sielicki Krzysztof        -              5.0 pkt

10.  Kowalik Bartosz       -              5.0 pkt

18. Tomczyk Szymon     -              4.5 pkt

31. Dłużyński Krzysztof -              3.5 pkt

32. Kalita Kamil                 -              3.5 pkt

34. Dziechciarewicz Maciej -       3.5 pkt

41. Furs Emilia                   -              3.0 pkt

43. Drożdżyński Dominik -           3.0 pkt

48. Kowalik Wojciech     -              2.0 pkt

Startowało 60 zawodników i zawodniczek

 

Turniej B – dla zawodników bez rankingu ELO

3.  Hermanowicz Jakub -              5.0 pkt

Startowało 34 zawodników i zawodniczek

Turniej C – dla zawodników w wieku do lat 8

11.  Kalita Amelia             -              3.0 pkt

Startowało 16 zawodników i zawodniczek

Wyniki turniejowe można znaleźć na stronie :

http://www.schach-schorfheide.de/033f049d7f0811e01/033f049e5d0737301/index.htm

 

 

27 stycznia 2018 r. w Choszczeńskim Domu Kultury odbędzie się turniej FERIE ZIMOWE 2018 dla dzieci i młodzieży szkolnej do lat 14 i… otrzymaliśmy informację, że zawodnicy niemieccy bardzo chcą do nas przyjechać na ten turniej ! Oczywiście bardzo się cieszymy z tego powodu, bo nasza współpraca w ten sposób rozwija się wzorcowo, tak jak to planowaliśmy jeszcze w 2011 roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie zdjęcia w serwisie - pan Grzegorz Winiarski (serdecznie dziękujemy !).

 
Turniej Świąteczno-Mikołajkowy w Strzelcach Krajeńskich - bohaterowie są zmęczeni, ale ich zmiennicy osiągają sukcesy ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
sobota, 16 grudnia 2017 23:19

W świąteczno-mikołajkowych nastrojach pojechaliśmy w dniu 16 grudnia 2017 r. do pobliskiego klubu STMGK Strzelce Krajeńskie, aby wziąć udział w turnieju organizowanym przez ten zaprzyjaźniony z nami Klub. Przyjaźń ta bywa czasami „trudna”, ponieważ każdy z nas chętnie częściej by widywał u siebie zawodników z drugiego klubu na organizowanych przez siebie zawodach, których obydwa kluby organizują naprawdę dużo, a bardzo trudno jest czasami zgrać odpowiednie terminy. Współpraca ta dla klubu SKOCZEK jest bardzo korzystna, ponieważ w Strzelcach Krajeńskich organizuje się dużo turniejów klasycznych, a jak wiadomo te w największym stopniu szlifują umiejętności szachowe. I na tamtejszych zawodnikach mogą się wzorować nasi młodzi zawodnicy.


Ekipa SKOCZKA "nie do zdarcia" - od lewej : Wojciech Kowalik, Dominik Drożdżyński, Maciej Dziechciarewicz i Jakub Hermanowicz.

 

 

Nasi Bohaterowie po Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w tym tygodniu byli zmęczeni i w zdecydowanej większości wzięli „time-out”. Z szerokiej stawki zawodników Akademii Szachowej SKOCZKA do Strzelec pojechali tylko : „niezmordowany” Maciej Dziechciarewicz, obydwaj rezerwowi w niedawnym turnieju drużynowym – Wojciech Kowalik i Dominik Drożdżyński, oraz Jakub Hermanowicz, który coraz częściej zaczyna grać w turniejach i z Wojtkiem tworzy świetnie uzupełniającą się parę najmłodszych zawodników SKOCZKA. Była okazja w praktyce zaprezentować swoje umiejętności nabyte a zajęciach szachowych i mimowolnie zaczęło łaskotać moją próżność spostrzeżenie, że nasi wszyscy zawodnicy zaczynają wreszcie punktować na zawodach. I choć w takich turniejach obsada jest bardzo zróżnicowana, to jednak fakt, że każdy z naszych zawodników zdobył co najmniej 5 pkt. w 9 partiach musi uczynić należyte, dobre wrażenie. A Maciek Dziechciarewicz w pierwszych rundach, po mojej pechowej porażce w drugiej rundzie, przez kilka rund był nawet o jedno miejsce przede mną ! To są takie małe „jaskółki”, świadczące o tym, że praca z młodzieżą nie idzie na marne, a wybrane metody treningowe chyba są dobre.

Maciej okazał się trzecim zawodnikiem w kategorii wiekowej do lat 12, natomiast Wojtek Kowalik był drugi w kategorii do lat 8. Wszyscy juniorzy otrzymali nagrody rzeczowe, a zwycięzcy dyplomy. Dla zwycięzców w klasyfikacji OPEN były puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Tutaj zdecydowanie najlepsi byli strzelczanie : Maksymilian Majdański przed Tomaszem Krzyszewskim i tylko z rzadka grającym w turniejach – Krzysztofem Czuchranem. Na czwartym miejscu zameldował się Maciej Goździcki, bardzo zdolny junior ze Strzelec Krajeńskich, a piąte miejsce zajęła osoba autora tej relacji.


Wyniki turnieju : http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_2816/results.html?l=pl&tb=10_

Miejsca zawodników SKOCZKA :

5.            Dłużyński Krzysztof        - 6.5 pkt

10.          Dziechciarewicz Maciej – 5.5 pkt

13.          Drożdżyński Dominik     -  5.0 pkt

14.          Kowalik Wojciech            -  5.0 pkt

18.          Hermanowicz Jakub       -  5.0 pkt

Startowało 38 zawodników i zawodniczek.

 

Ponieważ rozprzężenie w grupie daje się już namacalnie odczuć (w ostatni piątek, co chwila, musiałem odsyłać rozrabiaków na „ławkę kar”) , we wtorek 19 grudnia 2017 r. od godz. 17.30 odbędą  się ostatnie zajęcia w tym roku, w formie turnieju wewnętrznego Akademii Szachowej SKOCZKA, gdzie słuchacze będą walczyć „O czekoladowego Mikołaja”.

 
Zawodnicy SKOCZKA wśród najlepszych podczas Drużynowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej ! Do podium było bardzo blisko ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
piątek, 15 grudnia 2017 00:38

Występy młodych szachistów SKOCZKA, występujących w Drużynowych Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, zakończyły się dużym sukcesem. Podzieleni między szkoły, w których się uczą, bardzo godnie je zaprezentowali i należeli do najlepszych oraz wyróżniających się zawodników tych imprezach.


Młodsza ekipa SP3 Choszczno świętuje swój sukces ! Od lewej: pani Dziechciarewicz, Hanna Jurkiewicz, Dominik Drożdżyński, Szymon Tomczyk, Kamil Kalita, p. Kalita, Maciej Dziechciarewicz, p.Winiarski, Agata Szuba i Wojciech Kowalik.

 

 

Najpierw 13 grudnia 2017 r. w Koszalinie rywalizowali zawodnicy młodsi (rocznik 2005 i młodsi). Drużyna SP nr 3 w Choszcznie w składzie :

- Kamil Kalita – 1. Szachownica,
- Maciej Dziechciarewicz – 2. Szachownica,
- Szymon Tomczyk – 3. Szachownica,
- Agata Szuba – 4. Szachownica,

- Dominik Drożdżyński, Wojciech Kowalik, Hanna Jurkiewicz - rezerwowi

pod opieką  Pana Grzegorza Winiarskiego,
zajęła zaszczytne IV miejsce. Dzięki temu, że Drużyna zaprezentowała równy, silny poziom gry, udało się wyprzedzić wiele bardzo silnych drużyn z całego województwa zachodniopomorskiego, mających w składach medalistów i uczestników Mistrzostw Polski Juniorów.

Nie dane było nam długo nacieszyć się wczorajszym sukcesem młodszej drużyny SP nr 3 w Choszcznie, a już w dniu następnym, w Szczecinie, grały starsze drużyny z tej Szkoły oraz Szkoły Podstawowej w Reczu, w których składach grali inni słuchacze Akademii Szachowej SKOCZKA.Starsza Ekipa SP3 Choszczno również wróciła z pucharem.

Od lewej : Marcel Kośkiewicz, p.Krzyżaniak, Joanna Szymczak, p.Winiarski, Bartosz Kowalik, Juliusz Krzyżaniak i Nikodem Banasiak.

 

Bartosz Kowalik - lider drużyny Trójki już od kilku lat, wraz ze szkolnymi kolegami i koleżanką: Juliuszem Krzyżaniakiem, Marcelem Kośkiewiczem, Nikodemem Banasiakiem (rezerwowy) oraz Joasią Szymczak, zajęli również IV miejsce w Drużynowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, powtarzając wczorajszy sukces młodszej drużyny z tej Szkoły !

Bartosz indywidualnie zajął trzecie miejsce na pierwszej szachownicy !

To ogromny ich osobisty sukces oraz sukces ich Opiekuna - pana Grzegorza Winiarskiego, który tak umiejętnie zebrał i zestawił tę Drużynę.

 

Ale to nie koniec sukcesów młodych szachistów z Akademii Szachowej SKOCZKA. Cyprian Guzek liderujący drużynie SP w Reczu uzyskał 6.5 pkt z 7 i to na pierwszej szachownicy, co było drugim rezultatem ! A "nasza" Jagoda Hertel na tyle skutecznie wspierała swoją szkolną drużynę, że "ugrała" 6 pkt. z 7 (sic !) , co było trzecim rezultatem na czwartej szachownicy !

 

Wyniki turnieju w Koszaliniehttp://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/tdr_7075/final_standings_teams&7.html

Wyniki turnieju w Szczeciniehttp://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/tdr_7709/results.html?l=pl&tb=202_

 

Niech ten sukces będzie przyczynkiem do jeszcze intensywniejszej pracy, kształtowania prawdziwego charakteru przez szachy oraz następnych sukcesów szachistów SKOCZKA.

 

Wszystkie zdjęcia w serwisie autorstwa pana Grzegorza Winiarskiego. Serdecznie dziękujemy !

 
Finał cyklu turniejów w Przelewicach w 2017 roku. Podwójny triumf Bartosza Kowalika ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
niedziela, 26 listopada 2017 16:27


Zwycięzcy turnieju - od prawej : Bartosz Kowalik (I m.), Szymon Kostrakiewicz (II m.), Szymon Tomczyk (III m.) - wszystkie fotografie autorstwa pana Grzegorza Winiarskiego (dziekujemy !).

 

IV Międzyszkolny Turniej Szachowy, organizowany w dniu 25 listopada 2017 r. przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”, zgromadził na starcie 21 zawodników i zawodniczek. Turniej ten jednocześnie kończył cykl czterech tegorocznych turniejów, a organizował go, nadzorował oraz sędziował pan Bogusław Pecuch w sali przelewickiego Gimnazjum.

Na starcie nie mogło zabraknąć choszczeńskich młodych szachistów, którzy tradycyjnie walczą o miejsca w turnieju oraz o jak najwyższe miejsca w klasyfikacji generalnej. Do tego ostatniego turnieju, dzięki inwencji pana Grzegorza Winiarskiego oraz zapobiegliwości rodziców, przystąpiło 9 zawodników z Choszczna, w tym 6 zawodników SKOCZKA.

Organizatorzy, którzy nie dysponują dużym budżetem, udowodnili, że można zorganizować zawody szachowe, podczas których młodzież czerpie olbrzymią satysfakcję z uprawiania Królewskiej Gry.  Dla wszystkich zawodników oraz rodziców były słodkie drożdżówki, ciepłe napoje oraz słodycze. Turniej przebiegał bardzo sprawnie, w czym duża zasługa pana Bogusława Pecucha i niestety samych zawodników, z których tylko nieliczni starali się wykorzystywać dobrze czas 15 minut do namysłu na całą partię, na zawodnika.

Więcej…
 
Szachowe wesele w Biesiekierzu - Aliavdin świętuje kolejne zwycięstwo ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
niedziela, 05 listopada 2017 17:54

 

 

Emilian Wosztyl z żoną Alicją - fot. Paweł Podraza (FB)

 

W niezwykły sposób, jak na dzisiejsze czasy, postanowił świętować swoje urodziny Emilian Wosztyl – prezes nowego klubu szachowego w województwie zachodniopomorskim – HUSARIA Biesiekierz. Na swój jubileusz w dniu 4 listopada 2017r. zaprosił do swojej rodzinnej miejscowości szachistów i zorganizował im swój Jubileusz, turniej szachowy „ze wszystkimi szykanami”, czyli według wszelkich sportowych reguł, zgłoszony do FIDE, z pełnym wiktem oraz wieloma nagrodami finansowymi, z których pierwsza opiewała na 1000 złotych. Nic dziwnego więc, że na placu boju znalazła się cała czołówka województwa zachodniopomorskiego, a wszystkich uczestników „szachowego wesela” pojawiło się aż 94 !.  Choszczeński klub SKOCZEK reprezentowali : Nadzieja Jezikowska, Sebastian Matul, Krzysztof Dłużyński, Radosław Badsung i Cyprian Guzek.

 

Biesiekierz leży niedaleko Koszalina, 140 km od Choszczna, wiec odległość do przejechania była spora. Niedogodność wczesnego wstawania była jednak w pełni zrekompensowana gościnnościągospodarzy. Na uczestników czekały : poczęstunek z grilla, okolicznościowy tort, słodycze i owoce w bufecie, napoje zimne i gorące, ciastka, gumy do żucia, czasopisma komputerowe… Nic dziwnego, że oprócz bardzo ostrej rywalizacji sportowej była wspaniała atmosfera, sprzyjająca miłym rozmowom z dawno nie widzianymi znajomymi. Mimo, iż gościom dopisywał apetyt, bufet był do samego końca pełny.

Więcej…
 
III Miedzyszkolny Turniej w Przelewicach - Bartosz Kowalik dominuje ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
niedziela, 22 października 2017 19:25

 

 


Na zdjęciu od prawej : Bartosz Kowalik (I m.), Kamil Kalita (II m.) , Mateusz Derejczyk (III m.) - foto Grzegorz Winiarski.

 

 

18 zawodników i 2 zawodniczki wystartowały w III Turnieju Międzyszkolnym w Przelewicach w dniu 21 października 2017 r. Z zaproszenia Bogusława Pecucha, głównego organizatora turniejów, skorzystali przede wszystkim młodzi szachiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie, którzy tradycyjnie i z sukcesem obsadzili ten turniej.

Rozegrano 9 rund z czasem do namysłu 15 minut. Turniej miał swojego zdecydowanego faworyta, którym był Bartosz Kowalik. Nie zawiódł on pokładanego w nim zaufania i z kompletem punktów zwyciężył niezagrożony. Drugi był kolega Bartosza z klubu SKOCZEK – Kamil Kalita, a trzecie miejsce zajął zawodnik z PAŁAC MŁODZIEŻY SzczecinMateusz Derejczyk.

 

Miejsca  zawodników UKSz SKOCZEK :

1.    Kowalik Bartosz

2.    Kalita Kamil

5.    Drożdżyński Dominik

6.    Kowalik Wojciech

7.    Tomczyk Szymon

8.    Dziechciarewicz Maciej

11.  Matul Rafał


Do rozegrania w tym roku i w tym cyklu turniejowym pozostał jeszcze ostatni, czwarty turniej w Przelewicach, który odbędzie się w dniu 25 listopada 2017 r.

 

Dziękujemy panu Grzegorzowi Winiarskiemu za nadesłanie zdjęć i wyników turnieju.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 25