Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
 
 
Gramy u innych
Słaba gra w Myśliborzu. Szczecinianie byli najlepsi. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 13:06

 

 

Nieudany był występ zawodników SKOCZKA w dniu 14 kwietnia 2018 r. Na zaproszenie Prezesa Myśliborskiego Klubu Szachowego Sebastiana Matula postanowiliśmy spędzić „Szachową Sobotę” właśnie w Myśliborzu, gdzie został reaktywowany klub szachowy i zaczął prężnie działać. Zasadniczo zawody szachowe były przewidziane dla dzieci , ale że zwykle juniorzy przyjeżdżają wraz z grającymi rodzicami albo opiekunami, więc był zorganizowany poboczny turniej dla dorosłych. Ku mojemu zdziwieniu przyjechało do Myśliborza kilku bardzo dobrych znanych zawodników, wśród których liczna była ekipa GZSN START Gorzów  Wielkopolski.

Obydwa turnieje rozgrywane były w formule 7 rund z czasem namysłu 15 minut dla zawodnika. Przyznam się, że przez ostatni okres czasu odzwyczaiłem się w ogóle od gry, tym bardziej bez dodatku sekundowego, co spowodowało perturbacje czasowe i było powodem przykrych porażek przez grube błędy w niedoczasie. Zauważyłem to również w grze moich młodszych Kolegów, którzy grali nie na miarę swojej zwyczajowej siły gry.

 

Zawodnicy SKOCZKA (od lewej) - Szymon Tomczyk, Jakub Hermanowicz, Krzysztof Dłużyński i Radosław Badsung - foto p. Marcin Tomczyk (dziekujemy !)

 

W turnieju juniorskim obok 15 zawodników i zawodniczek z innych klubów wystartowało dwóch zawodników SKOCZKA : Szymon Tomczyk i Jakub Hermanowicz. Zagrali dobrze, ale nie ponadprzeciętnie, stąd 5 miejsce Szymona i 10 miejsce Jakuba wielkiej radości nie przyniosło.

Seniorzy SKOCZKA – Radosław Badsung i Krzysztof Dłużyński zajęli w 17 osobowej stawce odpowiednio miejsca 10 i 11, co było wynikiem słabej formy obydwu. Najlepszym zawodnikiem okazał się tutaj Adam Czuchnicki.

Teraz pozostało jeszcze tylko kilka dni do Mistrzostw Choszczna w Szachach Szybkich, które odbędą się w sobotę 21 kwietnia 2018 r.  Miejmy nadzieję , że dobra forma choćby w jakiejś części wróci.

 

Wyniki turnieju juniorskiego :

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_2296/

 

Wyniki turnieju seniorskiego :

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_2297/

 
Przelewice tradycyjnie gościnne dla szachistów SKOCZKA ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
niedziela, 25 marca 2018 16:52

 

 

Na zdjęciu najlepsi zawodnicy Turnieju, od lewej : Juliusz Krzyżaniak (SP3 Choszczno), Wojciech Kowalik (SKOCZEK Choszczno), Jeremiasz Skowron (LASKER Barlinek), Bartosz Kowalik (I m. - SKOCZEK Choszczno) , Dominik Drożdżyński (II m. - SKOCZEK Choszczno), Maciej Dziechciarewicz (III m. - SKOCZEK Choszczno), NN, Bogusław Pecuch - Kierownik Turnieju  - fot. Grzegorz Winiarski24 marca 2018 r. w Przelewicach rozegrano I Międzyszkolny Turniej Szachowy PRZELEWICE 2018. Na starcie nie mogło zabraknąć szachistów SKOCZKA, którzy w mniejszej liczbie niż zazwyczaj, stawili się na starcie. W siedmiorundowym turnieju, podczas którego zawodnik miał 15 minut na rozegranie każdej partii, pewnie zwyciężył Bartosz Kowalik (SKOCZEK Choszczno) z kompletem zwycięstw, który wyprzedził dwóch swoich kolegów klubowych – Dominika Drożdżyńskiego (6 pkt) i Macieja Dziechciarewicza (5 pkt). Pozostali zawodnicy SKOCZKA – Wojciech Kowalik i Szymon Tomczyk również zdobyli po 5 pkt. i uplasowali się w najściślejszej czołówce. Niestety na czas pisania tej informacji nie były nam dostępne szczegółowe wyniki zawodów.


Bartosz Kowalik (pierwszy z prawej) kolejny raz pokazał, że znacznie przewyższa klasą gry wszystkich pozostałych zawodników i zasłużenie zwyciężył w turnieju - fot. Grzegorz Winiarski.

 

Zawody zorganizowało Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse” a kierownikiem turnieju był tradycyjnie pan Bogusław Pecuch, który zawsze dba o to, aby nasi zawodnicy spotkali się z niezwykłą gościnnością. Nic dziwnego, że frekwencja na zawodach rośnie, a pojawiają się tam nowe twarze młodych szachistek i szachistów. To był pierwszy z czterech tradycyjnych turniejów do rozegrania w Przelewicach w tym roku. Następne spotkanie w tamtejszej Szkole zaplanowane jest w maju br.

 
Odrodzenie szachów w Myślborzu. Szymon i Maciej na podium sobotniego turnieju ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
niedziela, 04 lutego 2018 17:37

Odradza się życie szachowe w Myśliborzu. Ten ongiś jeden z silniejszych ośrodków w naszym regionie, w ostatnich latach przeżywał wielki kryzys.  Mimo tego, że do uprawiania szachów naprawdę nie trzeba takich funduszy jak do uprawiania innych sportów, z „kopaną” na czele, nie było nikogo, kto by zajął się rozwojem życia szachowego w Myśliborzu. Do momentu, aż zajął się tym nasz Kolega Sebastian Matul, który zebrał wielu z tych, którym szachy leżą na sercu i w oparciu o gościnny Myśliborski Ośrodek Kultury powołał do życia Myśliborski Klub Szachowy.

Punktem startowym był I Memoriał Leszka Wieruckiego rozegrany 23 września 2017 r. Z cienia zapomnienia wyszli zawodnicy z Myśliborza i zagrali w tym wspaniałym, wspominkowym turnieju, którego inicjatorem był Sebastian Matul. Od tego momentu został powołany i zarejestrowany Myśliborski Klub Szachowy,  w którym Sebastian został prezesem, a klub już rozpoczął regularne zajęcia szkoleniowe, licząc na wykształcenie nowej fali wychowanków.

Temu celowi służyć będzie m.in. cykl turniejów pod nazwą Szachowe Soboty dla Dzieci i Młodzieży, z których pierwszy odbył się 03 lutego 2018 r. w Myśliborskim Ośrodku Kultury. Na zaproszenie Sebastiana udział wzięło w nim trzech szachistów SKOCZKA : Maciej Dziechciarewicz, Jakub Hermanowicz i Szymon Tomczyk. W turnieju zagrało ogółem 20 zawodników i zawodniczek z różnych ośrodków szachowych naszego regionu. Grano na dystansie 7 rund z czasem do namysłu 15 minut dla zawodnika. Sędziował zawodnik MKSz Piotr Czaczka. Dla zwycięzców przygotowano nagrody rzeczowe i dyplomy, dla wszystkich słodycze, a do dyspozycji zawodników i towarzyszącym im opiekunów był bufet z napojami i słodkościami.

Zawodnicy choszczeńscy świetnie zagrali w tym turnieju. Szymon Tomczyk zajął II miejsce, Maciej Dziechciarewicz III miejsce, a najmłodszy z naszej drużyny Jakub Hermanowicz zajął miejsce VIII. Zwyciężył Mateusz Derejczyk z Pałacu Młodzieży Szczecin. Wszyscy nasi zawodnicy wrócili zadowoleni do swoich domów i już teraz zapowiedzieli, że z radością wezmą udział w kolejnych edycjach tego cyklu turniejów.

Strona turnieju :

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_601/

Życzymy naszym Przyjaciołom szachowym z Myśliborza wielu dalszych, organizacyjnych sukcesów. Z wielką radością będziemy uczestniczyć we wszelkich wspólnych przedsięwzięciach na niwie szachowej.

 
Cyprian Guzek drugi w Bierzwniku. Feryjna forma zawodników SKOCZKA. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
niedziela, 21 stycznia 2018 16:41

 

 

Jedynie Cyprian Guzek spośród zawodników choszczeńskiego klubu mógł poczuć satysfakcję po zakończeniu IX POWIATOWEGO ZIMOWEGO TURNIEJU  W SZACHACH SZYBKICH O MISTRZOSTWO GMINY BIERZWNIK, który odbył się w dniu 20 stycznia 2018 r. Do pobliskiej miejscowości Bierzwnik udała się w okresie ferii zimowych ośmioosobowa ekipa SKOCZKA licząc, że wzorem lat ubiegłych, zawodnicy SKOCZKA będą wyróżniającymi się zawodnikami w tym tradycyjnym turnieju.  Niestety, nie była to udana impreza dla większości z nich.

 

W turnieju dominowali przede wszystkim zawodnicy klubu STMGK Strzelce Krajeńskie. I nie zmienia tego fakt, że w ostatniej rundzie Cyprian ograł w końcówce wieżowej tak dobrego zawodnika jak Tomasz Krzyszewski, oraz z tego, że najlepszym zawodnikiem do lat 14 okazał się Bartosz Kowalik.  Strzelczanie wzięli w tym turnieju prawie wszystko. Od pierwszego miejsca, które zdobył niezwykle uzdolniony strzelecki junior Maksymilian Majdański, który wyprzedził Cypriana Guzka i Tomasza Krzyszewskiego, poprzez dalsze miejsca w pierwszej piętnastce zawodów, gdzie jedynie Bartosz Kowalik, Radosław Badsung i Krzysztof Dłużyński zajęli swoje, niezbyt zadowalające ich miejsca (4, 6 i 9) , przecinając zwarte szeregi zawodników ze Strzelec Krajeńskich. Ambicje, z którymi jechaliśmy na ten turniej były o wiele bardziej wygórowane, aniżeli efekty, z którymi wróciliśmy do domu.

 

Wyniki turnieju :

  1. Majdański Maksymilian             -              STMGK Strzelce Krajeńskie        -              6.0 pkt
  2. Guzek Cyprian                            -              SKOCZEK Choszczno                 -              5.5 pkt
  3. Krzyszewski Tomasz                  -              STMGK Strzelce Krajeńskie        -              5.0 pkt
  4. Kowalik Bartosz                         -              SKOCZEK Choszczno                 -              5.0 pkt

--------

6.    Badsung Radosław                         -              SKOCZEK Choszczno                      -              5.0 pkt

9.    Dłużyński Krzysztof                      -              SKOCZEK Choszczno                      -              4.5 pkt

16.  Dziechciarewicz Maciej                -              SKOCZEK Choszczno                      -              3.0 pkt

17.  Furs Emilia                                    -              SKOCZEK Choszczno                      -              3.0 pkt

20.  Hermanowicz Jakub                      -              SKOCZEK Choszczno                      -              3.0 pkt

23.  Drożdżyński Dominik                    -              SKOCZEK Choszczno                      -              2.0 pkt

 

Wystartowało 30 zawodników i zawodniczek.

Pełne wyniki turnieju :

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_561/

Więcej…
 
Otwarcie roku szachowego w Gross Schönebeck ! Zawodnicy SKOCZKA wśród najlepszych ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
niedziela, 07 stycznia 2018 19:12

6 stycznia 2018 r. tradycyjnie rozpoczęliśmy Nowy Rok w szachach od udziału w Neujahrsturnier (Turnieju noworocznym) w Gross Schönebeck (RFN). Były lata, kiedy głównie zawodnicy z Choszczna stanowili o wysokiej frekwencji turniejowej i zgarniali praktycznie wszystkie laury. Z satysfakcją trzeba napisać, że u naszych Przyjaciół SCHACHFREUNDE Groß Schönebeck nastąpił znaczny rozwój życia szachowego. Organizatorzy postanowili zgłosić turniej do FIDE, nawiązali nowe znajomości w lokalnym środowisku, co spowodowało, że na starcie trzech turniejów (FIDE OPEN, dla zawodników początkujących bez ELO oraz do lat 8-miu ) stanęło łącznie 110 uczestników z takich ośrodków jak : Berlin, Angermünde, Basdorf, Bernau, Briesen, Eberswalde, Nauen, Potsdam, Rüdersdorf, Torgelow, Wandlitz i oczywiście z Choszczna !

Tak liczna grupa uczestników była olbrzymim wyzwaniem dla Petera Harbacha i całkiem pokaźnego grona współpracowników , ale trzeba przyznać, że sprawili się z tym problemem i mam tutaj osobiste odczucie, że pomogła im obserwacja naszych licznie obsadzonych Mistrzostw Powiatu w listopadzie ub. roku, gdzie byli w gronie 109 uczestników naszego turnieju. Ponadto wiele kanapek i wszelkiej żywności przywieźliśmy z powrotem do Choszczna, ponieważ uiszczając wpisowe do turnieju, każdy uczestnik otrzymywał kartkę-bon do bufetu, gdzie za równowartość 3 EUR można było zjeść kanapki, ciasto, sałatki, napić się soków owocowych , a dorośli wspaniałej w smaku niemieckiej kawy.

Więcej…
 
Turniej Świąteczno-Mikołajkowy w Strzelcach Krajeńskich - bohaterowie są zmęczeni, ale ich zmiennicy osiągają sukcesy ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
sobota, 16 grudnia 2017 23:19

W świąteczno-mikołajkowych nastrojach pojechaliśmy w dniu 16 grudnia 2017 r. do pobliskiego klubu STMGK Strzelce Krajeńskie, aby wziąć udział w turnieju organizowanym przez ten zaprzyjaźniony z nami Klub. Przyjaźń ta bywa czasami „trudna”, ponieważ każdy z nas chętnie częściej by widywał u siebie zawodników z drugiego klubu na organizowanych przez siebie zawodach, których obydwa kluby organizują naprawdę dużo, a bardzo trudno jest czasami zgrać odpowiednie terminy. Współpraca ta dla klubu SKOCZEK jest bardzo korzystna, ponieważ w Strzelcach Krajeńskich organizuje się dużo turniejów klasycznych, a jak wiadomo te w największym stopniu szlifują umiejętności szachowe. I na tamtejszych zawodnikach mogą się wzorować nasi młodzi zawodnicy.


Ekipa SKOCZKA "nie do zdarcia" - od lewej : Wojciech Kowalik, Dominik Drożdżyński, Maciej Dziechciarewicz i Jakub Hermanowicz.

 

 

Nasi Bohaterowie po Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w tym tygodniu byli zmęczeni i w zdecydowanej większości wzięli „time-out”. Z szerokiej stawki zawodników Akademii Szachowej SKOCZKA do Strzelec pojechali tylko : „niezmordowany” Maciej Dziechciarewicz, obydwaj rezerwowi w niedawnym turnieju drużynowym – Wojciech Kowalik i Dominik Drożdżyński, oraz Jakub Hermanowicz, który coraz częściej zaczyna grać w turniejach i z Wojtkiem tworzy świetnie uzupełniającą się parę najmłodszych zawodników SKOCZKA. Była okazja w praktyce zaprezentować swoje umiejętności nabyte a zajęciach szachowych i mimowolnie zaczęło łaskotać moją próżność spostrzeżenie, że nasi wszyscy zawodnicy zaczynają wreszcie punktować na zawodach. I choć w takich turniejach obsada jest bardzo zróżnicowana, to jednak fakt, że każdy z naszych zawodników zdobył co najmniej 5 pkt. w 9 partiach musi uczynić należyte, dobre wrażenie. A Maciek Dziechciarewicz w pierwszych rundach, po mojej pechowej porażce w drugiej rundzie, przez kilka rund był nawet o jedno miejsce przede mną ! To są takie małe „jaskółki”, świadczące o tym, że praca z młodzieżą nie idzie na marne, a wybrane metody treningowe chyba są dobre.

Maciej okazał się trzecim zawodnikiem w kategorii wiekowej do lat 12, natomiast Wojtek Kowalik był drugi w kategorii do lat 8. Wszyscy juniorzy otrzymali nagrody rzeczowe, a zwycięzcy dyplomy. Dla zwycięzców w klasyfikacji OPEN były puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Tutaj zdecydowanie najlepsi byli strzelczanie : Maksymilian Majdański przed Tomaszem Krzyszewskim i tylko z rzadka grającym w turniejach – Krzysztofem Czuchranem. Na czwartym miejscu zameldował się Maciej Goździcki, bardzo zdolny junior ze Strzelec Krajeńskich, a piąte miejsce zajęła osoba autora tej relacji.


Wyniki turnieju :

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_2816/results.html?l=pl&tb=10_

Miejsca zawodników SKOCZKA :

5.            Dłużyński Krzysztof        - 6.5 pkt

10.          Dziechciarewicz Maciej – 5.5 pkt

13.          Drożdżyński Dominik     -  5.0 pkt

14.          Kowalik Wojciech            -  5.0 pkt

18.          Hermanowicz Jakub       -  5.0 pkt

Startowało 38 zawodników i zawodniczek.

 

Ponieważ rozprzężenie w grupie daje się już namacalnie odczuć (w ostatni piątek, co chwila, musiałem odsyłać rozrabiaków na „ławkę kar”) , we wtorek 19 grudnia 2017 r. od godz. 17.30 odbędą  się ostatnie zajęcia w tym roku, w formie turnieju wewnętrznego Akademii Szachowej SKOCZKA, gdzie słuchacze będą walczyć „O czekoladowego Mikołaja”.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 26