Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
 
 
Turnieje klubowe
Choszczeńskie Dzieci-Słoneczniki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłuzyński   
niedziela, 17 czerwca 2018 07:04

 

Kilka dni temu mój Kolega, który intensywnie rozwija działalność swojego klubu szachowego, napisał mi na Facebooku, że jego celem jest wychować w ciągu kilku najbliższych lat co najmniej trzech szachistów, którzy zdobędą zaszczytne tytuły kandydatów na mistrza.

15 czerwca 2018 r. zakończyliśmy kolejny rok szkolny w Akademii Szachowej SKOCZKA. Na ostatnich zajęciach zostałem całkowicie „wzięty znienacka” przez Rodziców i moich Słuchaczy, którzy z tej okazji podarowali mi piękne kwiaty Słoneczniki, słodkie czekoladki oraz równie piękny szachowy kubek, który na pewno nie pozwoli mi zapomnieć o mojej WSPANIAŁEJ GRUPCE.

Piszę o Nich te słowa bez najmniejszej przesady. Nie mam wątpliwości, że na tym etapie rozwoju Klubu, przy tak wątłych siłach szkoleniowych, niewielu będzie miało okazję osiągnąć tytuł kandydata na mistrza w szachach. Natomiast patrząc na ich rozwój intelektualny, sportową i życiową postawę, mogę powiedzieć, że Oni wszyscy są JUŻ kandydatami na mistrza w życiu. Są świetnie zorganizowani, przyjaźnią się wzajemnie, wspierają się w trudnych chwilach dobrym słowem, rywalizują ze sobą bez zawiści, zawsze grają „fair”. A w swoich szkołach są wszyscy bez wyjątku wybitnymi uczniami….

Kiedy sam dawałem kwiaty moim Nauczycielom, nigdy nie zastanawiałem się nad tym, co Oni czuli w tym momencie. Ponieważ sam jako nie-pedagog je właśnie otrzymałem, moją pierwszą myślą było to, że pomimo pewnego zmęczenia tym, że jednak starałem się do zajęć w Akademii przygotowywać i coś tam zawsze nowego wymyślić, to jednak będzie mi w jakiś sposób brakować spotkań z Grupką przez te wakacje. Całe szczęście, że wakacje trwają krótko, a poza tym mamy kilka wakacyjnych turniejów jeszcze w planie.

  
Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego Juniorów 2018 - choszczeńska Młodzież udanie walczyła o laury ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
niedziela, 03 czerwca 2018 21:09

 

Zawodnicy SKOCZKA, po raz pierwszy w klubowych strojach. Od lewej : Kamil Kalita, Cyprian Guzek, Hubert Hertel, Bartosz Kowalik, Amelia Kalita, Jagoda Hertel, Emilia Furs, Wojciech Kowalik, Dominik Drożdżyński, Szymon Tomczyk i Maciej Dziechciarewicz.

 

 

 

 

 

 

W tym roku dotychczasowe Mistrzostwa Choszczna Juniorów przekształciły się w Otwarte Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego Juniorów w Szachach Szybkich. W naszym klubie SKOCZEK już dawno postawiliśmy na sportową konfrontację naszych juniorów z najlepszymi zawodnikami, nie tylko naszego województwa, ale  i makroregionu. A jeżeli tak się składa, że przyjeżdżają do nas zawodnicy zaliczani w swoich kategoriach wiekowych do najlepszych w Polsce, to już nasze szczęście jest pełne.

2 czerwca 2018 r. przypadł nam zaszczyt zorganizowania Mistrzostw i sądząc po reakcjach przyjezdnych gości, zrobiliśmy swoje i zdaliśmy swój egzamin organizacyjny. Olbrzymia w tym zasługa rodziców i samych zawodników, którzy bardzo zaangażowali się w należyte przygotowanie i jak najlepszą oprawę turnieju. Machina organizacyjna SKOCZKA to jest już grupa ludzi, pracuje absolutnie bez zarzutu, stąd też niewiele jest powodów do nerwowości, niepewności, czy wpadek organizacyjnych. Zaczynamy imprezę punktualnie i kończymy też punktualnie, ku zadowoleniu wszystkich.

 

Otwarcie zawodów przez Burmistrza Choszczna, pana Roberta Adamczyka.

 

W tym roku podzieliliśmy się na dwa turnieje w trakcie jednych Mistrzostw. Na wcześniejszą sugestię niektórych rodziców, osobno zagrały grupy U8 i U10 (7 rund z czasem 10`+5”) oraz grupy U12,U15 i U 18 (9 rund z czasem do namysłu 10`+5”). To pozwoliło utrzymać względny porządek organizacyjny na dwóch salach, co z uwagi na różny temperament dzieci i młodzieży w różnym wieku, nie było sprawą łatwą. Szczególnie trudno miał Krzysztof Sielicki debiutujący w roli sędziego, na którego spadł ciężar prowadzenia zawodów wśród „maluczkich”. Nic dziwnego, że po skończonym swoim turnieju, z ulgą dosiadł się do stolika sędziowskiego na sali głównej, aby dać odpoczynek strudzonym kończynom.

Mistrzostwa Województwa uzyskały swoją szczególną, należytą oprawę honorową, ponieważ otworzył je Burmistrz Choszczna, pan Robert Adamczyk, a zamykał je Wiceburmistrz Choszczna, pan Łukasz Młynarczyk. Z zaproszonych gości pojawiła się także Dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 3, pani Ewa Klińska, która zawsze kibicuje licznej grupie swoich podopiecznych. Akurat w tym dniu odbywało się sporo innych imprez, w tym plenerowy Dzień Dziecka i zawody pożarnicze, więc obecność Gospodarzy naszego Miasta miała swoją wielką wymowę. Dostosowali się do tego też sami zawodnicy SKOCZKA, którzy wystąpili po raz pierwszy w koszulkach klubowych, stanowiąc barwną, już na pierwszy rzut oka, identyfikowaną grupę. Nasłuchaliśmy się pochwał, że koszulki z haftowanym logo i nazwiskiem prezentują się naprawdę wyśmienicie.

 

 

W grupie starszej wystartowało 42 zawodników i zawodniczek. Bezkonkurencyjny był tutaj aktualny mistrz Polski i wicemistrz Europy w swojej kategorii wiekowej – Filip Łuczak , zawodnik z klubu HETMAN Koszalin, który zremisował tylko jedną partię, z następnym w tabeli końcowej Michałem Koziorowiczem z klubu STILON Gorzów Wlkp.  Trzeci był Jakub Kubiak z SZACH Gryfice, a czwarte miejsce zajął Gracjan Grzesik z HETMAN Koszalin.

Nas interesował bardzo występ naszych zawodników i zawodniczek na tle najlepszych zawodników z całego województwa oraz województw ościennych. Juniorki i Juniorzy SKOCZKA swoją postawą potwierdzili, że zaczynają poważnie liczyć się w rozgrywkach wojewódzkich, naprawdę dużo umieją i świetnie rokują na przyszłość. Przebieg rozgrywek można odczytać analizując tabele w serwisie turniejowym.
Wyniki grup powyżej 10 lat : http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_27/

Wyniki grup do 10 lat : http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_3535/

 

Wyniki zawodniczek i zawodników SKOCZKA :

Juniorki do lat 8

 1. Kalita Amelia

Juniorki do lat 15

3.   Furs Emilia

Juniorki do lat 18

 1. Hertel Jagoda

Juniorzy do lat 10

10.   Kowalik Wojciech

13.   Hermanowicz Jakub

Juniorzy do lat 12

4.   Kalita Kamil

5.   Dziechciarewicz Maciej

6.  Tomczyk Szymon

7.  Hertel Hubert

11. Drożdżyński Dominik

Juniorzy do lat 15

4.   Kowalik Bartosz

6.   Guzek Cyprian

Juniorzy do lat 18

3.   Kowalski Mateusz

4.   Dulęba Sławomir

 

 

Zwyciężczyni kategorii do lat 8 - Ameliia Kalita (SKOCZEK Choszczno)

 

Bardzo cieszą sukcesy naszych zawodników, szczególnie zwycięstwo młodziutkiej Amelii Kalita, która w klubie ćwiczy dopiero od kilku miesięcy.  Jagoda Hertel nie miała w tym dniu żadnej konkurencji ze strony swoich rówieśniczek. Emilka Furs zagrała w turnieju mało efektywnie, ale i tak wystarczyło to do zdobycia brązowego medalu. Emilka od pewnego czasu dostrzegła, że można grać inne, lepsze szachy i próbuje to robić, ale póki co, te nowe lepsze szachy, to jak w komputerze – „wymagają innej częstotliwości taktowania procesora” i zanim „mózg zaskoczy”, musi upłynąć trochę czasu i trzeba zaznać kilku dotkliwych porażek.

Początkowo miałem odczucie niedosytu, kiedy obejrzałem tabelę wyników juniorów do lat 10. Kiedy jednak zobaczyłem, z kim nasi młodziutcy juniorzy Wojtek i Jakub tracili punkty, już nie byłem dla nich tak surowy.

Grupa juniorów do lat 12 zagrała bardzo dobrze, pokazując, że okres szkolny był przepracowany bardzo dobrze. Swego czasu nazwałem tę grupę „Dream Team 2006” i powoli „drzewko zaczyna owocować”.

W grupie juniorów do lat 15  o dużym pechu może mówić Bartosz Kowalik, który, mimo bardzo dobrej gry, zakończył zawody bez medalu, na piątym miejscu w grupie OPEN i na czwartym miejscu w swojej grupie wiekowej, ponieważ akurat jego grupa była najsilniej reprezentowana w turnieju, a zawodnicy którzy go wyprzedzili, mają już miażdżącą przewagę doświadczenia występów podczas Mistrzostw Polski Juniorów. Świetnie zagrał również Cyprian Guzek, ale miał pecha do przeciwnika w ostatniej rundzie w systemie szwajcarskim.

Pozytywnym zaskoczeniem był występ Mateusza Kowalskiego w grupie do lat 18, który zdobył brązowy medal, pomimo iż punkt ciężkości przeniósł na tenisa stołowego. Okazuje się, że gry w szachy, tak jak nauki pływania, jednak się nie zapomina.

 

Najlepsi zawodnicy Mistrzostw wspólnie z Wiceburmistrzem Choszczna, panem Łukaszem Młynarczykiem - Filip Łuczak (I m.) , Michał Koziorowicz (II m.), Gracjan Grzesik (IV m. ; III miejsce w kat. U15)

 

Podczas ceremonii zakończenia w obu turniejach wręczono nagrody za udział i wyniki w  Akademii Szachowej SKOCZKA. Nagrody wręczał pan Burmistrz Młynarczyk, a całe grono rodziców i zawodników mogło się przekonać, że trenować szachy „na poważnie” po prostu się opłaca.

Szachy choszczeńskie to nie tylko SKOCZEK. W grupie trenowanej w Szkole Podstawowej nr 3 w Choszcznie przez pana Grzegorza Winiarskiego gra kilkoro bardzo dobrych zawodniczek i zawodników. Wyróżniają się szczególnie dwie juniorki – Agata Szuba i Oliwia Domańska. Obie zajęły drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Takiej ilości juniorek mogą nam pozazdrościć wszystkie kluby w województwie, bo na szachistki, jak udowadniają to zawody ligowe, jest spory popyt w klubach. Niestety, fakt wcześniejszego dojrzewania przez dziewczęta ma swoje odbicie w odchodzeniu od trenowania gry w szachy. Dlatego należy się cieszyć, że nasze grono juniorek klubowych (póki co) się trzyma. Miejmy nadzieję, że juniorki z SP 3 Choszczno zasilą szeregi zawodników SKOCZKA, jak to jest w zwyczaju, jeżeli chodzi o chłopców. Na pewno byłoby to z wielką korzyścią dla rozwoju choszczeńskiego klubu. A i ta wspaniała Szkoła byłaby dumna z wyników swoich uczennic i uczniów.

 

 

 

 

 

 

Na zdjęciu : Adel Leongardt - zwyciężczyni w kategorii juniorek U10.

 

Startująca po raz pierwszy w naszym turnieju, Adel Leongardt z Berlina (klub BSV 63 Chemie Weißensee), po turnieju powiedziała mi, że pierwszy raz, od kiedy zwyciężyła w turnieju, dostała i nagrodę i puchar i medal i dyplom i słodycze i wszystko to jest dla niej "tak przyjemnie ciężkie" . To chyba najpiękniejsza pochwała jaką usłyszałem pod adresem klubu SKOCZEK.

 

 

 

Wszystkie fotografie w serwisie - Pan Grzegorz Winiarski (dziękujemy !)

 
Turniej Drabinkowy - wyniki i zaktualizowana tabela (stan na dzień 25.05.2018) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
sobota, 26 maja 2018 23:00

W dniu 25 maja 2018 r. rozegraliśmy kolejną rundę Turnieju Drabinkowego.  Wyniki pojedynków :

 1. Kalita Kamil – Kowalik Bartosz 0.5 : 1.5
 2. Tomczyk Szymon – Dziechciarewicz Maciej  0 : 2
 3. Hermanowicz Jakub – Furs Emilia 0 : 2
 4. Kalita Amelia – Borkowski Ignacy  0 : 2

Tabela Turnieju Drabinkowego przedstawia się następująco :

 1. Kowalik Bartosz
 2. Dziechciarewicz Maciej
 3. Kalita Kamil
 4. Hertel Jagoda
 5. Tomczyk Szymon
 6. Kowalik Wojciech
 7. Hertel Hubert
 8. Furs Emilia
 9. Hermanowicz Jakub
 10. Smoczyk Jan
 11. Smoczyk Julian
 12. Borkowski Ignacy
 13. Kalita Amelia

Pozostali zawodnicy, z uwagi na brak aktywności albo wielokrotne nieobecności, zostali usunięci z tabeli i w przypadku chęci udziału w turnieju, zgodnie z Regulaminem, wystartują od dołu tabeli.

 
2 czerwca 2018 r. - Otwarte Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego Juniorów w Szachach Szybkich. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 17 maja 2018 20:14

 

 

Serdecznie zapraszamy Juniorki i Juniorów do zapisów :

Juniorzy do lat 10 :

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_3535/
Juniorzy powyżej 10 lat (do 18 lat) :

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_27/

Ilość miejsc ograniczona !

 
Majówka na Sportowo 2018 - bawimy się w szachy na powiatowym Festynie. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
niedziela, 13 maja 2018 06:22

 

 

Jeden, może jedyny w roku z turniejów SKOCZKA, "zamknięty" dla zawodników spoza naszego Klubu (ze względu na ograniczoną ilość miejsca), to Turniej Blitza na choszczeńskim Placu Witosa w ramach "Majówki na Sportowo", zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Choszcznie w dniu 12 maja 2018 r.  W szranki turniejowe stanęły 2 zawodniczki i 9 zawodników SKOCZKA, a turniej rozegrano systemem kołowym ("każdy z każdym") z czasem do namysłu 5 minut + 3 sekundy za posunięcie. Sędziowali sobie bez problemów sami zawodnicy, a jeśli chodzi o nagrody, to jak to zwykle u nas, było "na bogato" – na zwycięzców czekały trzy puchary, dla wszystkich uczestników były medale oraz nagrody rzeczowe. W warunkach plenerowych gra stanowiła dla zawodników niezłe wyzwanie, ponieważ odbywała się pod kolumnami głośnikowymi sceny głównej. Ale po tym turnieju, już nikt z naszych zawodników nie będzie mógł powiedzieć, że przeszkadza mu hałas otoczenia.

 

Więcej…
 
Mistrzostwa Choszczna 2018 - twarda walka o tytuł ! Zwycięstwo Aliavdina ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
poniedziałek, 23 kwietnia 2018 02:06

Relacja i galeria zdjęć na stronie Urzędu Miejskiego w Choszcznie - http://www.choszczno.pl/content/view/5890/1/

Relacja filmowa z Turnieju choszczeńskiej firmy E-CHO : https://youtu.be/vyD8bohjkBA

 

 

 

Mistrzostwa Choszczna otworzył Wiceburmistrz Choszczna pan Łukasz Młynarczyk

 

Tegoroczne Otwarte Mistrzostwa Choszczna w Szachach Szybkich zostały rozgrane 21 kwietnia 2018 r. Pomimo potężnej konkurencji w tym dniu ze strony innych znanych ośrodków życia szachowego, do Choszczna przyjechało 53 zawodników i zawodniczek. W jubileuszowym roku dla naszej Ojczyzny to właśnie w Choszcznie rozegrany został 14. Turniej z cyklu „100 Turniejów na 100-lecie Niepodległości Polski” pod egidą Polskiego Związku Szachowego. Z tego powodu gościliśmy u siebie pana Andrzeja Ciesińskiego – prezesa Wielkopolskiego Związku Szachowego, członka zarządu Polskiego Związku Szachowego, prywatnie też wielkiego sympatyka naszego Klubu. Turniej otworzył wiceburmistrz Choszczna , pan Łukasz Młynarczyk. Oprócz zaprzyjaźnionych szachistów z Wielkopolski i województwa kujawsko-pomorskiego przyjechała do nas cała plejada naszych, rodzimych, szachowych „Gwiazd i Gwiazdeczek” z naszego województwa, którym w Choszcznie naprawdę zaczęło się podobać. Tym sposobem frekwencja w tym roku była praktycznie taka sama jak w ubiegłym, a nawet lepsza o jednego zawodnika.

Więcej…
 
Otwarte Mistrzostwa Choszczna w Szachach Szybkich - ostatnie dni zapisów ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
wtorek, 17 kwietnia 2018 10:42

 

To już ostatnia prosta prowadząca do naszego Turnieju - Otwarte Mistrzostwa Choszczna w Szachach Szybkich, które odbędą się w najbliższą sobotę 21 kwietnia 2018 r. w Choszczeńskim Domu Kultury. Początek gier punktualnie o godz. 10.00. Do turnieju można zapisać się na serwerze ChA pod linkiem : http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_26/index.html?l=pl .

Zapraszamy w choszczeńskie klimaty !

 
Turniej "O Wielkanocnego Zająca". Wiosna w głowach. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
czwartek, 29 marca 2018 18:34

 

 

27 marca 2018 r. spotkaliśmy się po raz ostatni przed Świętami Wielkanocnymi w Akademii Szachowej SKOCZKA, po to, aby rozegrać wewnętrzny turniej „O Wielkanocnego Zająca” .

Jako że do ferii wiosennych pozostały tylko godziny, frekwencja była niska, jeśli ją porównać do zajęć w innym okresie. Wiosna w pełni zawitała, chociaż za oknem tego nie widać.

Po krótkiej części teoretycznej, rozegrano miniturniej na dystansie pięciu rund.

 

 

 

Wyniki :

 1. Cyprian Guzek                 -  5.0 pkt
 2. Szymon Tomczyk            -  4.0 pkt
 3. Jagoda Hertel                -  3.0 pkt
 4. Jakub Hermanowicz        -  3.0 pkt
 5. Emilia Furs                      -  2.0 pkt
 6. Maciej Dziechciarewicz   -  2.0 pkt
 7. Amelia Kalita                   -  1.0 pkt
 8. Ignacy Borkowski            -  1.0 pkt

Wszyscy zawodnicy otrzymali w prezencie od Klubu słodkiego, czekoladowego „Wielkanocnego Zająca”, a że widać było już maksymalne rozprężenie w grupie, postanowiłem, że tydzień poświąteczny będzie wolny od zajęć, natomiast kolejne spotkanie w Akademii odbędzie się we wtorek 10 kwietnia 2018 r.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 16