Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
 
 
Turnieje klubowe
Turniej Drabinkowy - wyniki rundy w dniu 12 stycznia 2018 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
sobota, 13 stycznia 2018 04:52


To jeszcze rozgrzewka przed właściwymi zawodami

 

 

Podczas ostatnich przed feriami zajęć w Akademii Szachowej SKOCZKA rozegraliśmy kolejną rundę Turnieju Drabinkowego. Frekwencja dopisała na odpowiednim poziomie, pomimo iż kilku zawodników wzięło "time-out", ale pojawiły się nowe (a dla niektórych "stare" twarze), przez co obsada stolików w naszej, coraz ciaśniejszej salce klubowej, była pełna. Zagraliśmy 2 rundy z czasem do namysłu 25 minut + 10 sekund za posunięcie; zapis partii obowiązkowy do 20 posunięcia. Niestety , ze względów czasowych Emilka rozegrała z Mateuszem tylko jedną, dłuuuuugą, prawie półtoragodzinną (sic !) partię...

Wyniki pojedynków Turnieju Drabinowego Akademii Szachowej SKOCZKA w dniu 12 stycznia 2018 r. : :

1. Tomczyk Szymon – Kalita Kamil 0:2
2. Drożdżyński Dominik – Dziechciarewicz Maciej 1:1
3. Furs Emilia – Kowalski Mateusz 0:1
4. Smoczyk Julian - Hermanowicz Jakub 1:1
5. Kaźmierczak Patryk – Kalita Amelia 0:2

Tabela turnieju na dzień 12 stycznia 2018 r. przedstawia się następująco :

1. Kowalik Bartosz
2. Kalita Kamil
3. Tomczyk Szymon
4. Dziechciarewicz Maciej
5. Hertel Jagoda
6. Hertel Hubert
7. Drożdżyński Dominik
8. Kowalik Wojciech
9. Kowalski Mateusz
10. Furs Emilia
11. Hermanowicz Jakub
12. Smoczyk Julian
13. Potęga Eugeniusz
14. Smoczyk Jan
15. Augustyniak Jakub
16. Kalita Amelia
17. Kaźmierczak Patryk

 
Wojtek Kowalik wygrywa Turniej "O czekoladowego Mikołaja". Ostatnie zajęcia Akademii Szachowej SKOCZKA w tym roku. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
czwartek, 21 grudnia 2017 21:15


Na zdjęciu : Wojtek Kowalik (po lewej) przygląda się emocjonującej partii pomiędzy Dominikiem Drożdżyńskim a Jakubem Hermanowiczem.

 

Niespodziewanym, acz zasłużonym zwycięstwem Wojtka Kowalika (rocznik 2009 - 8 lat !) zakończył się Turniej "O czekoladowego Mikołaja" zorganizowany w SKOCZKU w dniu 19 grudnia 2017 r. Wojtek niesamowicie dąży do podwyższenia poziomu gry i są tego wizualne efekty ! Walka do samego końca była bardzo emocjonująca i gdyby nie porażka Emilki w ostatnim pojedynku z Dominikiem, gdzie w remisowej końcówce hetmańskiej grała na wygraną i podstawiła widowiskowego mata, to Ona by świętowała zwycięstwo w turnieju ! Zagrało 11 słuchaczy Akademii Szachowej SKOCZKA. Poziom był bardzo zróżnicowany. Zdarzały się długie, bardzo emocjonujące partie, ale też takie, które kończyły się już w debiucie. Zaczynają dominować szachiści i szachistki dobrze wykorzystujący czas do namysłu, co bardzo cieszy. Na zakończenie wszyscy otrzymali Mikołaja i świąteczną czekoladę. Teraz przerwa w zajęciach potrwa do 2 stycznia 2018 r. , ale tak nie do końca, bo zadania domowe trzeba będzie jednak odrobić !

 

Wyniki turnieju : http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_7758/results.html?l=pl&tb=10_

 
Turniej Mikołajkowy 2017 - zawodnicy SKOCZKA opanowali podium ! Wspaniała rywalizacja z udziałem najmłodszych zawodników w obsadzie międzynarodowej ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
niedziela, 03 grudnia 2017 07:57

Niesamowicie przyjemnym akcentem, kończącym rok Jubileuszu XX-lecia istnienia i działalności klubu UKSz SKOCZEK, był ostatni już w tym roku, organizowany w formule OPEN, Turniej Mikołajkowy 2017.  Ten otwarty turniej miał swoje jedno, jedyne ograniczenie, a był nim wiek uczestników – do lat 13 włącznie. Niegdysiejsze miniturnieje mikołajkowe w Choszcznie o przysłowiowe „kredki” czy „notesik”, zastąpił sportowy turniej szachowy, z pucharem, medalami, nagrodami i upominkami dla wszystkich uczestników, do którego doszła jeszcze formuła… międzynarodowa. Konsekwentna, wieloletnia polityka zarządu Klubu, rozszerzająca naszą działalność nie tylko tuż poza opłotki Choszczna, ale nawet i poza granicę, zaowocowała tym, że w tym roku trzydzieści procent uczestników stanowili młodzi szachiści niemieccy. Do Choszczna szachiści przyjeżdżają chętnie. W ostatnich Mistrzostwach Powiatu Choszczeńskiego wzięło udział ponad 100 uczestników i musieliśmy, już na długo przed startem turnieju, zamykać listę zgłoszeń. W naszych turniejach mikołajkowych w latach 2015 i 2016 frekwencja za każdym razem wyniosła 27 uczestników. Stąd wczorajsza liczba uczestników – 47- może świadczyć o znacznym rozwoju i uczynić bardzo pozytywne wrażenie, dobrze świadczące o pozytywnym wizerunku naszego Klubu jako organizatora na zewnątrz.

Więcej…
 
TURNIEJ DRABINKOWY 2017 - wyniki pojedynków w dniu 01 grudnia 2017 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
sobota, 02 grudnia 2017 00:00

Wyniki pojedynków w dniu 01 grudnia 2017 r.

 1. Kalita Kamil – Potęga Eugeniusz 2:0 v.o.
 2. Dziechciarewicz Maciej – Tomczyk Szymon 1:1
 3. Hertel Hubert – Hertel Jagoda 1:1
 4. Hermanowicz Jakub – Kowalik Wojciech 0:2
 5. Augustyniak Jakub – Furs Emilia 0:2
 6. Smoczyk Julian – Smoczyk Jan 1:1


TABELA TURNIEJU DRABINKOWEGO 2017 – stan na dzień 2 grudnia 2017 r.

 1. Kowalik Bartosz
 2. Kalita Kamil
 3. Potęga Eugeniusz
 4. Tomczyk Szymon
 5. Dziechciarewicz Maciej
 6. Hertel Jagoda
 7. Hertel Hubert
 8. Drożdżyński Dominik
 9. Kowalik Wojciech
 10. Furs Emilia
 11. Hermanowicz Jakub
 12. Smoczyk Jan
 13. Smoczyk Julian
 14. Augustyniak Jakub.

Regulamin turnieju drabinkowego : POBIERZ

 

W dniu 8 grudnia 2017 r. odbędzie się towarzyski mecz drużynowy pomiędzy drużynami złożonymi z w/w zawodników. Ma to na celu ustalenie optymalnych składów na Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

 

 
Rozpoczynamy zajęcia szkoleniowe i Turniej Drabinkowy w Akademii Szachowej SKOCZKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
poniedziałek, 13 listopada 2017 23:23

 

Zajęcia szkoleniowe w Akademii Szachowej SKOCZKA - wtorki godz. 17.30-19.30.

Inauguracja zajęć szkoleniowych -  wtorek 14 listopada 2017 r.

------------------------------

Turniej Drabinkowy Akademii Szachowej SKOCZKA - piątki od godz. 17.30.

Start turnieju - piątek 17 listopada 2017 r. godz. 17.30.

------------------------------

TABELA WSPÓŁZAWODNICTWA : kliknij TUTAJ !

TABELA TURNIEJU DRABINKOWEGO : kliknij TUTAJ !

 
II Otwarte Mistrzostwa Powiatu Choszczeńskiego - Kolejna wygrana Aliavdina przy rekordowej obsadzie ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
niedziela, 12 listopada 2017 09:04


 

Od lewej :  Nikolai Aliavdin (I m.), Arkadiusz Korbal (II m.) , Kamil Plichta (III) - wszystkie zdjęcia w serwisie ze strony Powiat choszczeński (dziękujemy !)

 

W sobotę 11 listopada 2017 r. , w Narodowe Święto Niepodległości, bardzo silnym akcentem zakończyliśmy obchody Jubileuszu XX-lecia istnienia i działalności naszego choszczeńskiego Klubu SKOCZEK. W tym dniu, przy wsparciu innych sponsorów, klub SKOCZEK zorganizował II Otwarte Mistrzostwa Powiatu Choszczeńskiego. Przed laty, zawsze w listopadzie, regularnie organizowane przez nasz Klub mistrzostwa Powiatu choszczeńskiego, gromadziły na starcie tylko 15-25 uczestników. Najpierw namówiono nas, aby turniej ten powiązać ze świętem państwowym, a potem sami postanowiliśmy ten turniej „otworzyć” na zawodników spoza naszego powiatu i były to przysłowiowe „strzały w dziesiątkę”.

Frekwencja urosła nam w tym roku do rekordowego poziomu 109 uczestników. Z uwagi na stały dopływ chętnych,  przekraczający nasze możliwości organizacyjne, już na trzy tygodnie przed turniejem, musieliśmy zamykać listę  startową. Nasze apele o rozważne zapisywanie się do turnieju były wyjątkowo skuteczne i poskutkowały tym, że chyba poza 4 przypadkami zawodników odpornych na wszelkie prośby, wszyscy inni zapisani stawili się ”jak jeden mąż” do rywalizacji, a w dwóch przypadkach zawodnicy przyjechali już doprawdy na własne ryzyko. I mieli naprawdę duże szczęście, że miejsca startowe dla nich się znalazły.

Więcej…
 
Grand Prix Zachodniopomorskiego Związku Szachowego - komunikat PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 07 października 2017 08:33

Serdecznie zapraszamy do udziału w Grand Prix Zachodniopomorskiego Związku Szachowego.
Jest to cykl  5 turniejów rozgrywanych w :

 1. Choszcznie - 11 listopada 2017
 2. Kołobrzegu - 25 listopada 2017
 3. Koszalinie - 7 stycznia 2018
 4. Szczecinie - luty 2018
 5. Gryficach - kwiecień 2018

Wszystkie turnieje będą rozgrywane systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempem 13 minut + 3 sekundy za każde posunięcie. Ponadto każdy turniej będzie zgłoszony do oceny rankingowej FIDE w szachach szybkich.

Najlepsza dziesiątka po pięciu turniejach rozegra turniej finałowy o nagrody finansowe, których pula wynosi 1500 złotych.

Regulamin cyklu dostępny pod adresem:

http://www.zzszach.man.koszalin.pl/images/gp_zzszach_2017.pdf


Serwis turnieju nr 1 w Choszcznie :

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5766/

Serwis turnieju nr 2w Kołobrzegu:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5712/

 

Z szachowym pozdrowieniem

Zarząd Zachodniopomorskiego Związku Szachowego

 
Tygran Dzhuguryan najlepszym Seniorem Starszym na rok 2017 w województwie zachodniopomorskim ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
sobota, 30 września 2017 19:01

 

Ważną, znaczącą imprezą w jubileuszowym dla Klubu SKOCZEK szachowym roku były, zorganizowane przez nas po raz pierwszy, Otwarte Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego Seniorów Starszych (+55). Idea tego turnieju była taka, że w tradycyjnych openach pierwsze miejsca zabierają zwykle szachiści młodzi. Dlatego uznaliśmy, że korzystne będzie zorganizowanie takiego turnieju, podczas którego laury odbiorą szachiści, którzy już ukończyli nawet 80 lat, a nadal są czynni w sporcie szachowym.

W dniu 30 września 2017 r. w Choszczeńskim Domu Kultury zagrało 21 szachistów, z których dwóch przekroczyło barierę 80 lat, a czterech 70 lat. Byliśmy przygotowani na znacznie większą  liczbę zawodników, ale w tym wypadku niska ilość uczestników na szczęście przeszła w wyższą jakość, w czym zasługa przede wszystkim zawodników START Gorzów Wlkp. , którzy po kilku latach przerwy wreszcie pojawili się znowu na turnieju w Choszcznie. Przyjechali do nas z daleka : Peter Harbach z podberlińskiego Groß Schönebeck, oraz Wojciech Matuszak z Jarocina, w Choszcznie grający po raz pierwszy i mamy nadzieję, nie po raz ostatni. Byli zawodnicy ze Świnoujścia i z Kołobrzegu, co łączyło się z koniecznością „połknięcia” wielu kilometrów dojazdu.  Na zwycięzców czekały puchary, nagrody finansowe i rzeczowe, na zwycięzców w trzech klasyfikacjach wiekowych : +80, +70 i +60 - medale i dyplomy. Ponadto każdy uczestnik turnieju otrzymał drobne upominki związane z jubileuszem naszego Klubu.

Turniej został zgłoszony do oceny rankingowej FIDE. Nad całością czuwał sędzia główny Oskar Rosłon. Turniej rozegrano na dystansie 9 rund, z czasem do namysłu 13 minut + 3 sekundy bonusu za posunięcie. Tego dnia nie miał sobie równych Tygran Dzhuguryan z Akademii Morskiej w Szczecinie, który przegrał tylko jedną partię, z drugim na mecie Tadeuszem Twarogielem z Wolina. Na trzecim miejscu zameldował się Marian Gniazdowski z GRYF Szczecin, który wyprzedził dwóch bardzo silnych i znanych szachistów: Jerzego Broka z Gorzowa i Jana Czuchnickiego ze Szczecina,

 

Wyniki klasyfikacji OPEN :

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5168/results.html?l=pl&tb=10_

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 15