Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
 
 
Turnieje klubowe
Otwarte Mistrzostwa Choszczna w Szachach Szybkich - ostatnie dni zapisów ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
wtorek, 17 kwietnia 2018 10:42

 

To już ostatnia prosta prowadząca do naszego Turnieju - Otwarte Mistrzostwa Choszczna w Szachach Szybkich, które odbędą się w najbliższą sobotę 21 kwietnia 2018 r. w Choszczeńskim Domu Kultury. Początek gier punktualnie o godz. 10.00. Do turnieju można zapisać się na serwerze ChA pod linkiem : http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_26/index.html?l=pl .

Zapraszamy w choszczeńskie klimaty !

 
Turniej "O Wielkanocnego Zająca". Wiosna w głowach. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
czwartek, 29 marca 2018 18:34

 

 

27 marca 2018 r. spotkaliśmy się po raz ostatni przed Świętami Wielkanocnymi w Akademii Szachowej SKOCZKA, po to, aby rozegrać wewnętrzny turniej „O Wielkanocnego Zająca” .

Jako że do ferii wiosennych pozostały tylko godziny, frekwencja była niska, jeśli ją porównać do zajęć w innym okresie. Wiosna w pełni zawitała, chociaż za oknem tego nie widać.

Po krótkiej części teoretycznej, rozegrano miniturniej na dystansie pięciu rund.

 

 

 

Wyniki :

  1. Cyprian Guzek                 -  5.0 pkt
  2. Szymon Tomczyk            -  4.0 pkt
  3. Jagoda Hertel                -  3.0 pkt
  4. Jakub Hermanowicz        -  3.0 pkt
  5. Emilia Furs                      -  2.0 pkt
  6. Maciej Dziechciarewicz   -  2.0 pkt
  7. Amelia Kalita                   -  1.0 pkt
  8. Ignacy Borkowski            -  1.0 pkt

Wszyscy zawodnicy otrzymali w prezencie od Klubu słodkiego, czekoladowego „Wielkanocnego Zająca”, a że widać było już maksymalne rozprężenie w grupie, postanowiłem, że tydzień poświąteczny będzie wolny od zajęć, natomiast kolejne spotkanie w Akademii odbędzie się we wtorek 10 kwietnia 2018 r.

 
W piątek 23 marca 2018 r. gramy rundę Turnieju Drabinkowego. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
piątek, 23 marca 2018 09:06

 

Stół Pretendent Master Wynik
1 DZIECHCIAREWICZ, Maciej KOWALIK, Bartosz 0:2
2 HERTEL, Jagoda TOMCZYK, Szymon 2:0
3 KOWALIK, Wojciech HERTEL, Hubert 2:0
4 FURS, Emilia KOWALSKI, Mateusz 0:2
5 HERMANOWICZ, Jakub SMOCZYK, Jan 2:0
6 BORKOWSKI, Ignacy SMOCZYK, Julian 1:1
7 KOWALSKI, Łukasz AUGUSTYNIAK, Jakub 1.5 : 0.5

 

Aktualna tabela Turnieju Drabinkowego - po rundzie w dniu 23.03.2018

Poz Nazwisko i imię
1 KOWALIK, Bartosz
2 DZIECHCIAREWICZ, Maciej
3 HERTEL, Jagoda
4 TOMCZYK, Szymon
5 KOWALIK, Wojciech
6 HERTEL, Hubert
7 KALITA, Kamil
8 KOWALSKI, Mateusz
9 FURS, Emilia
10 HERMANOWICZ, Jakub
11 SMOCZYK, Jan
12 DROŻDŻYŃSKI, Dominik
13 SMOCZYK, Julian
14 BORKOWSKI, Ignacy
15 KOWALSKI, Łukasz
16 AUGUSTYNIAK, Jakub
17 KALITA, Amelia
18 KAŹMIERCZAK, Patryk
19 KALIŃSKI JAKUB
 
HUSARIA Biesiekierz najlepszą drużyną województwa w szachach szybkich ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
niedziela, 18 marca 2018 11:40


Najlepsza drużyna turnieju HUSARIA Biesiekierz - od lewej : Tygran Dzhuguryan, Jerzy Kot, Kamil Plichta, Andrzej Puksza - fot. Powiat choszczeński

 

Cztery lata temu, jako klub SKOCZEK byliśmy inicjatorami i powołaliśmy do życia Drużynowe Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Szachach Szybkich. Impreza znalazła swoje uznanie w oczach uczestników i  na trwałe wpisała się do kalendarza szachowych imprez w naszym województwie. Zmieniła też swój charakter na o wiele bardziej sportowy. Dzisiaj to turniej, na który przyjeżdża większość najsilniejszych zawodników z województwa z wiodących klubów, a wyniki zawodników znajdują swoje odbicie w rankingach, ponieważ zgłaszany jest do oceny rankingowej FIDE.

17 marca 2018 r. w Choszcznie wystartowało 16 drużyn. Jako organizatorzy wystawiliśmy aż trzy drużyny i do jednej użyczyliśmy naszego zawodnika. Pierwsza drużyna SKOCZKA w składzie : Eryk Łukjan (debiut po dłuższej przerwie), Sebastian Matul, Krzysztof Sielicki i Bronisław Piotrowski miała za zadanie przynajmniej spróbować nawiązać walkę z najlepszymi zawodnikami województwa o prymat. Druga drużyna SKOCZKA : Bartosz Kowalik, Cyprian Guzek, Radosław Badsung i Emilia Furs miała powalczyć o dobre miejsce pod koniec pierwszej dziesiątki, natomiast trzecia drużyna SKOCZKA : Krzysztof Dłużyński, Kamil Kalita, Maciej Dziechciarewicz, Wojciech Kowalik oraz Jakub Hermanowicz, postawiła sobie ambitne zadanie, nie zająć ostatniego miejsca w turnieju.


 

"Bratobójczy" pojedynek SKOCZEK I - SKOCZEK III

 

Po pierwszej, spokojnej rundzie, początek turnieju przyniósł w II rundzie sensacyjne rozstrzygnięcie. Pierwsza drużyna SKOCZKA ograła swoich kolegów z GRYF Szczecin i to na czysto 4:0 ! Nikt takiego wyniku się absolutnie nie spodziewał. Dlatego wynik rozbudził nasze wielkie oczekiwania. Niestety w dalszej części turnieju nie było już różowo. Porażka z HETMAN Koszalin w trzeciej , a szczególnie remis z trzecią drużyną HUSARII Biesiekierz w szóstej rundzie i porażka w ostatniej rundzie z PAŁAC MŁODZIEŻY Szczecin spowodowały, że sny o potędze się rozwiały i nasi zawodnicy zajęli ostatecznie VII miejsce, z którego, co zrozumiałe,  nie byli za bardzo zadowoleni.

Druga drużyna SKOCZKA zagrała poniżej oczekiwań. Słabszą grę pokazali Bartosz Kowalik i Radosław Badsung, co przy poprawnej grze Cypriana Guzka i nowicjuszki w tym gronie Emilii Furs, wystarczyło tylko do zajęcia XII miejsca.

Trzecia drużyna SKOCZKA miała za zadanie nie być ostatnią w turnieju. Jako prowadzący tę drużynę miałem dylemat. Czy wykorzystać swój osobisty ograniczony potencjał szachowy do urywania przeciwnikom połówek, a może i całych punktów, czy też dać pograć młodocianej drużynie, licząc na to, że wyniki mogą być gorsze, ale wspólna walka będzie cementować drużynę. Wybrałem to drugie rozwiązanie i myślę, że mój wybór był słuszny. „Skazani na pożarcie” chłopcy walczyli bardzo dobrze i łatwo nie oddawali pola. Udało się wygrać jeden mecz i zremisować dwa mecze, co spowodowało, że ta drużyna zajęła miejsce XIV i zebrała mnóstwo pochwał za waleczność i umiejętności.  Obserwowałem grę wszystkich moich podopiecznych z Akademii SKOCZKA i śmiem twierdzić, że wiele się nauczyli przez ostatni czas. Żadna partia nie skończyła się katastrofą debiutową, a często walka kończyła się dopiero w głębokiej końcówce pionkowej albo wieżowej. Na pewno do poprawy są metody prowadzenia ataku w grze środowej oraz pionkowe i wieżowe końcówki, czemu poświęcimy kolejne zajęcia Akademii. Na bazie obserwacji wiem też, że trzeba będzie inaczej ustawić drużyny, bo dotychczas nie było okazji zaobserwować psychicznego nastawienia poszczególnych zawodników do walki pod wpływem stresu. A ten turniej dał mi pogląd na te aspekty szachowej dziedziny.


Najlepszym zawodnikiem na I szachownicy był Adam Czuchnicki z PAŁAC MŁODZIEŻY Szczecin. Puchary i medale wręczała Wicestarosta powiatu choszczeńskiego - Wioletta Kaszak - fot. Powiat choszczeński

 

Bezkonkurencyjna w turnieju była drużyna HUSARII Biesiekierz. Krótko, ale bardzo prężnie działający w województwie klub, pod wodzą jego prezesa Emiliana Wosztyla, potrafił skupić bardzo silnych  zawodników bez wcześniejszej przynależności klubowej : Kamila Plichtę, Tygrana Dzhuguryana, Andrzeja Pukszę i Jerzego Kota. Już średni ranking tej drużyny (2140) był wyższy o ponad trzysta punktów od następnej drużyny w konkurencji. Nic dziwnego, że ta drużyna  wygrała w sposób bezdyskusyjny.

Drugie miejsce przypadło drużynie HETMAN Koszalin, złożonej z trzech najlepszych juniorów klubu, aktualnego wicemistrza Europy w swojej kategorii wiekowej – Filipa Łuczaka, wielokrotnego medalisty Mistrzostw Polski Juniorów – Gracjana Grzesika oraz Patryka Wolanieckiego. Drużynę skutecznie uzupełnił ich instruktor, prezes ZZSzach – Tomasz Kamieniecki.  Dzięki zwycięstwu w ostatniej rundzie nad pierwsza drużyną SKOCZKA na trzecie miejsce wskoczyła drużyna PAŁAC MŁODZIEŻY Szczecin, grająca w składzie : Adam Czuchnicki,  Kazimierz Merklejn, Jan Czuchnicki i Mateusz Derejczyk.

Pełne wyniki turnieju : http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/tdr_25/results.html?l=pl&tb=202_

Turniej był bardzo sprawnie zorganizowany i przeprowadzony, ściśle według harmonogramu czasowego. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, dyplomy i medale. Podobnie trzech najlepszych zawodników na poszczególnych szachownicach otrzymało medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.  Sędziował zawody Oskar Rosłon, ale niewiele miał powodów do interwencji, stąd głównie skupił się na czynnościach administracyjnych. Trofea wręczała Wicestarosta powiatu choszczeńskiego – Wioletta Kaszak, której prezes Oskar Rosłon wręczył pamiątkową statuetkę z okazji XX-Lecia Klubu jako, jak wyłuskano to z historycznych dokumentów …współzałożycielce naszego klubu w 1997 roku !  Statuetkę otrzymał też Paweł Partyka, prezes zaprzyjaźnionego klubu STMGK Strzelce Krajeńskie, instruktor szachowy, za wieloletnią, owocną współpracę z naszym klubem.

Turniej zamknęła pani Wicestarosta Powiatu Choszczeńskiego, a żegnając zawodników i gości prezes Oskar Rosłon zaprosił ich na Otwarte Mistrzostwa Choszczna w Szachach szybkich w dniu 21 kwietnia 2018 r. oraz do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Szachowym „Perła Bałtyku”, który odbędzie się na przełomie czerwca i lipca b.r. w Łazach.

Serdecznie dziękujemy Zarządowi ZZSzach, Radzie Powiatu choszczeńskiego, Choszczeńskiemu Domu Kultury za wszelką pomoc w zorganizowaniu imprezy, ufundowanie nagród i trofeów oraz osobisty wkład pracy. Podziękowanie należy się również naszym działaczom klubowym, którzy „w mig” po zakończeniu imprezy uporządkowali sprzęt do gry i salę. To olbrzymia przyjemność działać w takiej grupie.

 
IV Otwarte Drużynowe Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Szachach Szybkich - 17 marca 2018 r. Trwają zapisy. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 04 marca 2018 18:27

 

Na zdjęciu : ubiegłoroczni zwycięzcy - Drużyna KSz GRYF Szczecin - foto. Tadeusz Krawiec

 

Nie opadł jeszcze do końca prochowy dym po bitwie na polu III Ligi Zachodniopomorskiego Związku Szachowego, a już trzeba będzie wkrótce rozstawiać na nowo sprzęt i przygotowywać pole zmagań do rozegrania IV Drużynowych Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w Szachach Szybkich.  W sobotę 17 marca 2018 r. spotkają się już po raz czwarty w Choszczeńskim Domu Kultury najlepsi specjaliści w województwie od gry w szachach szybkich. Turniej drużynowy zostanie rozegrany na dystansie 9 rund z czasem do namysłu 13 minut + 3 sekundy za posunięcie. Ponieważ turniej ma charakter otwarty, zgłosili się już m.in. zawodnicy z zaprzyjaźnionego klubu STMGK Strzelce Krajeńskie, jak wiadomo z siedzibą w województwie lubuskim.

Na głównej sali gry przewidzieliśmy miejsca dla 19 drużyn. Klub UKSz SKOCZEK będzie chciał wystawić aż trzy drużyny do turnieju ; jedną złożoną w większości z seniorów oraz dwie juniorskie, aby młodzi zawodnicy i zawodnicy SKOCZKA mogli się „otrzaskać” w poważnych zawodach. Zachęcamy do wcześniejszych zapisów, póki są jeszcze miejsca.

Serwis na ChessarbiterPro:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/tdr_25/regulations.html?l=pl .

 
FERIE ZIMOWE 2018 w ciepłej atmosferze . Bartosz Kowalik wygrywa rzutem na taśmę ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
niedziela, 28 stycznia 2018 16:18Na zdjeciu od prawej : Małgorzata Kozłowska - dyrektorka Choszczeńskiego Domu Kultury, Bartosz Kowalik (SKOCZEK Choszczno - I m.), Kamil Łabędzki (SZACH Gryfice - II m.), Franciszek Bochniak (HETMAN Koszalin - III m.), Krzysztof Dłużyński - sędzia główny.

 

 

Frekwencja turnieju FERIE ZIMOWE 2018 r. przerosła nasze oczekiwania. I tutaj od razu trzeba dodać, że stało się tak, pomimo iż wyjątkowo w tym okresie skorzystały z pełnego odpoczynku feryjnego dzieci i młodzież szkolna z Choszczna, która w mniejszej niż zwykle liczbie, pojawiła się na naszym turnieju. Za to cieszyliśmy się z przyjazdu licznych ekip ze Szczecina, Koszalina, Strzelec Krajeńskich oraz udziału zawodników z Pniewa, Gryfic, Gryfina, Grzybowa, Gorzowa Wlkp., Goleniowa i Recza. Istną nowością był przyjazd 7-mio osobowej ekipy z zaprzyjaźnionego klubu SCHACHFREUNDE Groß Schönebeck, którzy po raz kolejny, w krótkim okresie, przyjechali do Choszczna. Tak im się w Choszcznie podoba (i vice versa) ! .

27 stycznia 2018 r. do Choszczeńskiego Domu Kultury przybyło 51 zawodników i zawodniczek. Turniej rozegrano na dystansie 7 rund z czasem do namysłu 10 minut + 5 sekund za posunięcie dla zawodnika. Początkowo wydawało mi się, że taki turniej zakończy się bardzo szybko, bo zwykle dzieci i młodzież gra bardzo szybko, niedokładnie. W trakcie turnieju przyszło nieco zweryfikować harmonogram czasowy. Poziom był tak wyrównany, że rundy trwały dłużej niż zaplanowano i mimo dobrego tempa organizacyjnego i stosowania ok. 5 minutowych przerw międzyrundowych na aktualizowanie wyników i kojarzenie par, turniej rozciągnął się na dobre cztery godziny „z hakiem”.

Więcej…
 
Turniej Drabinkowy - wyniki rundy w dniu 12 stycznia 2018 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
sobota, 13 stycznia 2018 04:52


To jeszcze rozgrzewka przed właściwymi zawodami

 

 

Podczas ostatnich przed feriami zajęć w Akademii Szachowej SKOCZKA rozegraliśmy kolejną rundę Turnieju Drabinkowego. Frekwencja dopisała na odpowiednim poziomie, pomimo iż kilku zawodników wzięło "time-out", ale pojawiły się nowe (a dla niektórych "stare" twarze), przez co obsada stolików w naszej, coraz ciaśniejszej salce klubowej, była pełna. Zagraliśmy 2 rundy z czasem do namysłu 25 minut + 10 sekund za posunięcie; zapis partii obowiązkowy do 20 posunięcia. Niestety , ze względów czasowych Emilka rozegrała z Mateuszem tylko jedną, dłuuuuugą, prawie półtoragodzinną (sic !) partię...

Wyniki pojedynków Turnieju Drabinowego Akademii Szachowej SKOCZKA w dniu 12 stycznia 2018 r. : :

1. Tomczyk Szymon – Kalita Kamil 0:2
2. Drożdżyński Dominik – Dziechciarewicz Maciej 1:1
3. Furs Emilia – Kowalski Mateusz 0:1
4. Smoczyk Julian - Hermanowicz Jakub 1:1
5. Kaźmierczak Patryk – Kalita Amelia 0:2

Tabela turnieju na dzień 12 stycznia 2018 r. przedstawia się następująco :

1. Kowalik Bartosz
2. Kalita Kamil
3. Tomczyk Szymon
4. Dziechciarewicz Maciej
5. Hertel Jagoda
6. Hertel Hubert
7. Drożdżyński Dominik
8. Kowalik Wojciech
9. Kowalski Mateusz
10. Furs Emilia
11. Hermanowicz Jakub
12. Smoczyk Julian
13. Potęga Eugeniusz
14. Smoczyk Jan
15. Augustyniak Jakub
16. Kalita Amelia
17. Kaźmierczak Patryk

 
Wojtek Kowalik wygrywa Turniej "O czekoladowego Mikołaja". Ostatnie zajęcia Akademii Szachowej SKOCZKA w tym roku. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
czwartek, 21 grudnia 2017 21:15


Na zdjęciu : Wojtek Kowalik (po lewej) przygląda się emocjonującej partii pomiędzy Dominikiem Drożdżyńskim a Jakubem Hermanowiczem.

 

Niespodziewanym, acz zasłużonym zwycięstwem Wojtka Kowalika (rocznik 2009 - 8 lat !) zakończył się Turniej "O czekoladowego Mikołaja" zorganizowany w SKOCZKU w dniu 19 grudnia 2017 r. Wojtek niesamowicie dąży do podwyższenia poziomu gry i są tego wizualne efekty ! Walka do samego końca była bardzo emocjonująca i gdyby nie porażka Emilki w ostatnim pojedynku z Dominikiem, gdzie w remisowej końcówce hetmańskiej grała na wygraną i podstawiła widowiskowego mata, to Ona by świętowała zwycięstwo w turnieju ! Zagrało 11 słuchaczy Akademii Szachowej SKOCZKA. Poziom był bardzo zróżnicowany. Zdarzały się długie, bardzo emocjonujące partie, ale też takie, które kończyły się już w debiucie. Zaczynają dominować szachiści i szachistki dobrze wykorzystujący czas do namysłu, co bardzo cieszy. Na zakończenie wszyscy otrzymali Mikołaja i świąteczną czekoladę. Teraz przerwa w zajęciach potrwa do 2 stycznia 2018 r. , ale tak nie do końca, bo zadania domowe trzeba będzie jednak odrobić !

 

Wyniki turnieju :

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_7758/results.html?l=pl&tb=10_

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 15