Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
 
 
Majówka na Sportowo 2018 - bawimy się w szachy na powiatowym Festynie. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
niedziela, 13 maja 2018 06:22

 

 

Jeden, może jedyny w roku z turniejów SKOCZKA, "zamknięty" dla zawodników spoza naszego Klubu (ze względu na ograniczoną ilość miejsca), to Turniej Blitza na choszczeńskim Placu Witosa w ramach "Majówki na Sportowo", zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Choszcznie w dniu 12 maja 2018 r.  W szranki turniejowe stanęły 2 zawodniczki i 9 zawodników SKOCZKA, a turniej rozegrano systemem kołowym ("każdy z każdym") z czasem do namysłu 5 minut + 3 sekundy za posunięcie. Sędziowali sobie bez problemów sami zawodnicy, a jeśli chodzi o nagrody, to jak to zwykle u nas, było "na bogato" – na zwycięzców czekały trzy puchary, dla wszystkich uczestników były medale oraz nagrody rzeczowe. W warunkach plenerowych gra stanowiła dla zawodników niezłe wyzwanie, ponieważ odbywała się pod kolumnami głośnikowymi sceny głównej. Ale po tym turnieju, już nikt z naszych zawodników nie będzie mógł powiedzieć, że przeszkadza mu hałas otoczenia.

 

 

 

Na zwycięzców czekały puchary, dla wszystkich były medale i nagrody rzeczowe.

 

Zwyciężył bezapelacyjnie z kompletem punktów Krzysztof Sielicki (10 pkt), przed Sebastianem Matulem, Oskarem Rosłonem i Erykiem Łukjanem (wszyscy 8 pkt). O kolejności miejsc 2-4 zadecydowała punktacja pomocnicza Sonnenborna-Bergera. A młodzi zawodnicy SKOCZKA – nasze juniorki i juniorzy SKOCZKA - zaprezentowali naprawdę bardzo dobrą, widowiskową grę, czym nieco zaskoczyli swoich bardziej doświadczonych kolegów. Progres u juniorów w jakości gry był bardzo widoczny, co świetnie rokuje przed Mistrzostwami Województwa Juniorów, które odbędą się u nas 2 czerwca 2018 r. Bardzo dziękujemy Organizatorom Festynu za zaproszenie oraz za ufundowane dla zawodników upominki.

Wyniki turnieju :

 1. Sielicki Krzysztof
 2. Matul Sebastian
 3. Rosłon Oskar
 4. Łukjan Eryk
 5. Dłużyński Krzysztof
 6. Kalita Kamil
 7. Furs Emilia
 8. Dziechciarewicz Maciej
 9. Hertel Hubert
 10. Hertel Jagoda
 11. Hermanowicz Jakub.

Rodzinne zdjęcie uczestników turnieju. Od lewej : Eryk Łukjan, Maciej Dziechciarewicz, Krzysztof Sielicki, Hubert Hertel, Sebastian Matul, Jakub Hermanowicz, Oskar Rosłon, Emilia Furs, Jagoda Hertel, Piotr Jarzyna, Kamil Kalita, Krzysztof Dłużyński.