Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
 
 
XIII Memoriał Gabriela Bieńkowskiego - gryficki junior zwycięzcą. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
niedziela, 29 kwietnia 2018 19:19

 

Na zdjęciu od lewej : Adam Czuchnicki (II m.), Jakub Kubiak (I m.), Sebastian Matul (III m.), Rafał Peter - Organizator turnieju.

 

 

W dniu 28 kwietnia 2018 r. w pobliskim Łobzie rozegrany był XIII Memoriał Gabriela Bieńkowskiego. Bardzo cieszy fakt , że tradycja tego Memoriału została utrzymana, głównie dzięki Rafałowi Peterowi, który praktycznie własnymi siłami ten tradycyjny turniej organizuje. Kiedy lat temu chyba siedem , jako zawodnicy SKOCZKA przyjechaliśmy do Łobza, uczestnicy i osoby zaproszone ledwo się mieścili w sali gimnastycznej, a przemówieniom zaproszonych gości nie było końca. W tym roku było bardzo skromnie, ale ci, którzy wybrali się do Łobza pograć w szachy, na pewno tego nie żałowali. Napływ szachistów był taki silny, że organizatorzy zdecydowali się podzielić imprezę na dwa równoległe turnieje : OPEN i dla dzieci. Z konieczności więc Rafał nie zagrał w swoim turnieju, chociaż kilka dni obronił tytuł Mistrza Polski Strażaków, więc na pewno był w dobrej sportowej formie, ale czas poświęcił dla dzieci, sędziując im turniej. Natomiast turniej główny sędziował Kazimierz Łaszewski, który Gabriela Bieńkowskiego znał jeszcze osobiście.

W turnieju OPEN wystartowało 35 zawodników, przy czym klub SKOCZEK był reprezentowany przez Krzysztofa Dłużyńskiego, Cypriana Guzka, Emilię Furs i Kamila Kalitę. Muszę podkreślić na wstępie wspaniałą postawę Kamila, który miał prawo zagrać w turnieju dla dzieci i prawie pewne szanse na to, aby zdobyć puchar i główną nagrodę. A jednak świadomie zrezygnował z tego i postanowił zmierzyć swoje siły z najsilniejszymi zawodnikami. Wiedział, że jego szanse na nagrodę będą w OPEN zupełnie iluzoryczne, a jednak postanowił walczyć z najlepszymi.

Postawa ta w tym względzie się opłaciła, ponieważ Kamil był w tym turnieju najlepszym zawodnikiem SKOCZKA ! Najpierw pokonał mnie przez moje grube przeoczenie (kolejna porażka z rzędu) , a w ostatniej rundzie wygrał zasłużenie z Cyprianem, demonstrując bardzo wielką wolę walki. Wydaje mi się, że był to zarówno dla Kamila jak i Emilki w jakimś sensie turniej przełomowy, ponieważ nabrali przekonania, że mimo juniorskiego wieku, śmiało mogą rywalizować w OPEN-ach nie bojąc się konfrontacji z silniejszymi zawodnikami.

Turniej wygrał Jakub Kubiak z Gryfic, przed Adamem Czuchnickim i Sebastianem Matulem, jeszcze członkiem SKOCZKA, który w tej imprezie reprezentował kierowany przez siebie Myśliborski Klub Szachowy. Zawodnicy SKOCZKA grali cały czas w średniej grupie zawodniczej, stąd też uplasowali się w większości w środku tabeli :

14. Kalita Kamil

17. Dłużyński Krzysztof

22. Guzek Cyprian

29. Furs Emilia

Wyniki : http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_2211/