Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
 
 
Tygran Dzhuguryan najlepszym Seniorem Starszym na rok 2017 w województwie zachodniopomorskim ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
sobota, 30 września 2017 19:01

 

Ważną, znaczącą imprezą w jubileuszowym dla Klubu SKOCZEK szachowym roku były, zorganizowane przez nas po raz pierwszy, Otwarte Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego Seniorów Starszych (+55). Idea tego turnieju była taka, że w tradycyjnych openach pierwsze miejsca zabierają zwykle szachiści młodzi. Dlatego uznaliśmy, że korzystne będzie zorganizowanie takiego turnieju, podczas którego laury odbiorą szachiści, którzy już ukończyli nawet 80 lat, a nadal są czynni w sporcie szachowym.

W dniu 30 września 2017 r. w Choszczeńskim Domu Kultury zagrało 21 szachistów, z których dwóch przekroczyło barierę 80 lat, a czterech 70 lat. Byliśmy przygotowani na znacznie większą  liczbę zawodników, ale w tym wypadku niska ilość uczestników na szczęście przeszła w wyższą jakość, w czym zasługa przede wszystkim zawodników START Gorzów Wlkp. , którzy po kilku latach przerwy wreszcie pojawili się znowu na turnieju w Choszcznie. Przyjechali do nas z daleka : Peter Harbach z podberlińskiego Groß Schönebeck, oraz Wojciech Matuszak z Jarocina, w Choszcznie grający po raz pierwszy i mamy nadzieję, nie po raz ostatni. Byli zawodnicy ze Świnoujścia i z Kołobrzegu, co łączyło się z koniecznością „połknięcia” wielu kilometrów dojazdu.  Na zwycięzców czekały puchary, nagrody finansowe i rzeczowe, na zwycięzców w trzech klasyfikacjach wiekowych : +80, +70 i +60 - medale i dyplomy. Ponadto każdy uczestnik turnieju otrzymał drobne upominki związane z jubileuszem naszego Klubu.

Turniej został zgłoszony do oceny rankingowej FIDE. Nad całością czuwał sędzia główny Oskar Rosłon. Turniej rozegrano na dystansie 9 rund, z czasem do namysłu 13 minut + 3 sekundy bonusu za posunięcie. Tego dnia nie miał sobie równych Tygran Dzhuguryan z Akademii Morskiej w Szczecinie, który przegrał tylko jedną partię, z drugim na mecie Tadeuszem Twarogielem z Wolina. Na trzecim miejscu zameldował się Marian Gniazdowski z GRYF Szczecin, który wyprzedził dwóch bardzo silnych i znanych szachistów: Jerzego Broka z Gorzowa i Jana Czuchnickiego ze Szczecina,

 

Wyniki klasyfikacji OPEN :

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5168/results.html?l=pl&tb=10_

Wyniki klasyfikacji wiekowych kształtują się następująco :  

Klasyfikacja powyżej 60 lat :

  1. Dzhuguryan Tygran – AKADEMIA MORSKA Szczecin
  2. Brok Jerzy - START Gorzów Wlkp.
  3. Czuchnicki Jan - PAŁAC MŁODZIEŻY Szczecin

Klasyfikacja powyżej 70 lat :

  1. Twarogiel Tadeusz – START Gorzów Wlkp.
  2. Gniazdowski Marian – GRYF Szczecin
  3. Borkowski Helmut – Kołobrzeg

Klasyfikacja powyżej 80 lat :

  1. Harasimowicz Aleksander – Stargard
  2. Dajerling Jan – Świnoujście

Wszyscy zawodnicy okazywali swoje zadowolenie z udziału w turnieju „dla siebie”, co powinno sprawić, że impreza trafi na stałe do kalendarza rocznych imprez w regionie. A Oskar Rosłon zaprosił wszystkich uczestników do udziału w następnym turnieju – Otwarte Mistrzostwa Powiatu Choszczeńskiego, który odbędzie się w dniu 11 listopada 2017 r. w Choszczeńskim Domu Kultury. Będzie to I Turniej z cyklu Grand Prix Zachodniopomorskiego Związku Szachowego. Następne turnieje z tego cyklu odbędą się w Kołobrzegu, Koszalinie, Szczecinie i Gryficach, a całość zakończy się turniejem finałowym, w którym o nagrody finansowe będą walczyć najlepsi zawodnicy całego cyklu. Szczegółowy regulamin dostępny jest na stronie choszczeńskiego turnieju http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5766/index.html?l=pl bądź na stronie ZZSzach.