Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
 
 
Silnie obsadzone turnieje w Gryfinie. Cyprian Guzek drugi w 9. Międzynarodowym Turnieju "GRYFINO-OPEN JUNIOR 2016" ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
poniedziałek, 02 maja 2016 20:57

Tradycyjny już 18. Międzynarodowy Turniej Szachowy „GRYFINO-OPEN 2016” zgromadził na starcie 52 zawodników i zawodniczek z Polski i Niemiec. Wystartował w nim również profesor Akademii Morskiej w Szczecinie, pochodzący z Armenii, Tigran Dzchugurian posiadający tytuł kandydata na mistrza. 1 maja 2016 r. w gryfińskiej Szkole Podstawowej nr 1 rozegrano 9 rund , systemem szwajcarskim , z czasem do namysłu 15 minut dla zawodnika. Stawka zawodników była niezwykle silna, wystarczy wspomnieć, że 12 zawodników legitymowało się rankingiem FIDE powyżej 2000 ! A ci, którym kilka punktów brakowało do tej bariery (jak np. Wojciech Śmieszek),  też mogli w tym turnieju „karty rozdawać”. Turniej był jednym z 90 turniejów organizowanych w tym roku na 90-lecie Polskiego Związku Szachowego.

 

 

 

 

 

Na zdjęciu od prawej : Robert Kula (zwycięzca) , Burmistrz Gryfic Mieczysław Sawaryn , Adam Czuchnicki (II m.), Sebastian Kesten (III m.), Wojciech Śmieszek (IV m.), Robert Zentgraf (V m.)

 

 

 

Walka była bardzo ostra i nie było żadnych łatwych pojedynków, zarówno na górnych, jak i dolnych stołach. Nawet Robert Kula, który triumfował w Gryfinie w ubiegłym roku, nie może powiedzieć, że wygrana przyszła mu łatwo. Np. w partii z Sebastianem Kestenem, będąc w nieco gorszej pozycji, zaproponował remis, który Niemiec odrzucił, a następnie przeszedł do kontrataku i precyzyjnie wykorzystał przewagę.

 

 

Wyniki turnieju :

  1. Kula Robert       – POD WIEŻĄ Szczecin  -  8.5 pkt
  2. Czuchnicki Adam – PAŁAC MŁODZIEŻY Szczecin - 7.0 pkt.
  3. Kesten Sebastian – SCHACHFREUNDE Schwerin (RFN) - 6.5 pkt.
  4. Śmieszek Wojciech – MUKS STOCZEK 45 Białystok - 6.5 pkt.
  5. Zentgraf Robert – SAV Torgelow (RFN) - 6.5 pkt

-----------------------------------

Miejsca zawodników SKOCZKA :

14. Badsung Radosław – 5.0 pkt.

22. Matul Sebastian – 5.0 pkt.

30. Dłużyński Krzysztof – 4.5 pkt.

34. Andrzejewski Jakub – 4.0 pkt.

Ogółem startowało 52 zawodników i zawodniczek. Średni ranking turnieju – 1753 !

Serwis turniejowy : http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_1599/results.html?l=pl&tb=10_

----------------------------------------------------------

 

Na zdjęciu : Cyprian Guzek (drugi od lewej) samodzielnie zajął II miejsce w 9. Międzynarodowym Turnieju "GRYFINO-OPEN JUNIOR 2016".

 

 

W odbywającym się równolegle 9 Międzynarodowym Turnieju „GRYFINO-OPEN JUNIOR 2016”wystartowało aż 59 młodych adeptów szachowych z Polski i z Niemiec, a wśród nich nasz uzdolniony junior – Cyprian Guzek. Cyprian w turnieju zaprezentował się świetnie, z 9 pojedynków wygrał 8, a uległ tylko zwycięzcy – Aaronowi Braasowi z SAV Torgelow (ranking FIDE 1650). Ładny puchar , medal i nagroda rzeczowa były wynagrodzeniem za świetną postawę w turnieju. Gratulujemy Cyprianowi i życzymy następnych sukcesów. A za kilka dni, w najbliższą sobotę, Otwarte Mistrzostwa Choszczna Juniorów na rok 2016 w Choszcznie, w których Cyprian będzie walczyć o zwycięstwo !

Serwis turniejowy :

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_1600/index.html?l=pl

 

 

=================

 

Kiedy rozmawiałem przed turniejem z jednym z klubowych kolegów, zapytał, czy jestem przygotowany na to, że wrócę z turnieju w Gryfinie (90 km drogi dojazdowej) do domu po godzinie 20-tej. Nie uwierzyłem w to, a jednak czarna przepowiednia się spełniła . Staram się mało chwalić organizatorów i w tym wypadku też nie uczynię wyjątku, bo dlaczego nikt nie może organizatorom powiedzieć, którzy naprawdę przygotowali się na ten turniej, co powinni zmienić i udoskonalić. Mnie osobiście razi sytuacja, kiedy nagrodzeni zawodnicy „OPEN” dla zaoszczędzenia czasu, czmychają tylnymi drzwiami przed uhonorowaniem juniorów, dla których pierwsza drobna nagroda może być początkiem pięknej, szachowej kariery. Wytrzymał to wszystko pan Burmistrz Gryfina i chwała mu za to, bo ceremonia zamknięcia turnieju trwała bardzo długo. Wzorem zachowania mogą być tutaj Niemcy z turnieju OPEN, którzy siedzieli podobnie jak my, zawodnicy SKOCZKA, do samego końca, do ostatniego słowa.

Grałem z kilkoma zawodnikami z Gryfina, którzy wcześniej grali w ENERGETYKU Gryfino.  Obecnie przychodzą na turnieje tylko okazjonalnie. To zupełnie inna sytuacja jak w Choszcznie, bo u nas seniorów przychodzących na turnieje jest jak na lekarstwo. Z konieczności nasi juniorzy rywalizują w klubie między sobą, a przecież gra z doświadczonymi zawodnikami bardzo uczy. Szkoda, że seniorzy w Gryfinie nie zorganizowali się jeszcze w klub i nie startują w rozgrywkach drużynowych, ale to nie jest nasz problem.

Gryfino świetnie wykorzystuje swoje położenie geograficzne, czego wyrazem jest tak liczny udział zawodników niemieckich w turniejach. Przy okazji kolejnego turnieju powinno się pomyśleć o lepszym nagłośnieniu hali, jak również zapewnić, aby tłumaczenie dla niemieckich gości zawierało więcej specjalistycznych dla naszego sportu słów (oględnie mówiąc).

Dziękujemy panu Krzysztofowi Rudnickiemu za zaproszenie na turniej.