Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
 
 
UKS SKOCZEK Choszczno - Kształtujemy charakter przez szachy
Turniej Noworoczny w Groß Schönebeck bez zawodników choszczeńskich ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 07 stycznia 2017 02:12

 

Nie mieliśmy w tym roku szczęścia do wyjazdu na turniej noworoczny do Groß Schönebeck w dniu 7 stycznia 2017 r. Mimo, iż byliśmy do ostatniej chwili przygotowani na wyjazd, a od Pana Burmistrza dostaliśmy tradycyjnie środek transportu do dyspozycji, to jednak z uwagi na panujące trudne warunki atmosferyczne na autostradzie po stronie niemieckiej , musieliśmy podjąć odpowiedzialną decyzję odnośnie rezygnacji z wyjazdu. Większą część naszej grupy zawodniczej stanowiły dzieci ze szkoły podstawowej i perspektywa "zaklinowania się" na drodze dojazdowej była nie do przyjęcia. Szkoda.


 
Wznowienie zajęć w 2017 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
poniedziałek, 02 stycznia 2017 08:57

Informujemy, że wznawiamy w 2017 r. zajęcia szkoleniowe w następujących terminach :

02 stycznia 2017 r. (Pon.) - godz. 17.00 - Grupa początkująca - instruktor Jakub Cieślak

04 stycznia 2017 r. (Śro.)- godz. 17.30 - Grupa średniozaawansowana - instruktor Krzysztof Dłużyński.

 

Instruktorzy będą przyjmować zgłoszenia na wyjazd na Międzynarodowy Turniej Noworoczny do Groß Schönebeck w sobotę 7. stycznia 2017 r. Komunikat znajduje się TUTAJ (kliknij!). Wpisowe - 8,00 albo 6,00 Euro - w zależności od grupy startowej (OPEN FIDE albo dla zawodników bez rankingu) . Transport zapewniony. Niezbędny dokument do przekroczenia granicy - paszport albo dowód osobisty.

 
Szczęśliwego Nowego Roku 2017 ! Happy New Year ! Freues neues Jahr ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 01 stycznia 2017 07:02

 

 
Wesołych Świąt wszystkim szachistom i sympatykom Klubu życzy Zarząd UKSz SKOCZEK ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 24 grudnia 2016 08:15

 

 
Finały Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych - choszczeńscy szachiści na 6.miejscu ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
poniedziałek, 19 grudnia 2016 10:12

 

Na pierwszym planie Drużyna SP3 Choszczno : (od lewej) Joanna Szymczak, Juliusz Krzyżaniak, Kamil Kalita, Bartosz Kowalik.

Dotarły do nas materiały dotyczące występu młodych szachistów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie w Finałach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych, które odbyły się w Gryfinie w dniu 14.12.2016r. Na starcie turnieju stanęło 21 czteroosobowych drużyn. Szkołę Podstawową nr 3 w Choszcznie reprezentowali : Bartosz Kowalik (wieloletni lider), Kamil Kalita, Juliusz Krzyżaniak i Joanna Szymczak.  Jako rezerwowa do Gryfina pojechała Agata Szuba, natomiast opiekunem grupy był pan Grzegorz Winiarski.

Dobre występy drużyny SP 3 w Wojewódzkich Igrzyskach stały się tradycją. Od 5 lat szkoła plasuje się w pierwszej dziesiątce najlepszych szkół podstawowych w tej dyscyplinie.  A że szachy są tradycyjnym sportem w tej szkole, głównie za sprawą propagatora Królewskiej Gry w osobie pana Grzegorza Winiarskiego, więc i sam trener miał trochę miłych rozterek związanych z zestawieniem składu, ponieważ kandydatów do gry w drużynie mogło być o wiele więcej niż liczba przydzielonych miejsc.

 

Na zdjęciu : Bartosz Kowalik (przy szachownicy po lewej) zagrał bardzo dobrą partię z Gracjanem Grzesikiem, niestety przegrał przez przekroczenie czasu.

 

Bartosz Kowalik, grający na I szachownicy, świetnie wywiązał się z roli lidera. Ze słabszymi rankingowo zawodnikami wygrywał pewnie. Przegrał z juniorami zaliczanymi do najsilniejszych w województwie : Filipem Łuczakiem i Gracjanem Grzesikiem – wielokrotnymi uczestnikami Mistrzostw Polski Juniorów (obaj posiadają I kategorię szachową) , a zremisował z Miłoszem Drzewieckim z Gościna. Wynik 4,5 pkt stanowi poważny wkład do wyniku drużyny.

Kamil Kalita był cichą rewelacją tego turnieju. Z 7 punktów możliwych do zdobycia zdobył dla drużyny 5,5 pkt, przez co „zrobił” drugi wynik na drugiej szachownicy. Kamil jest niezwykle uzdolniony i bardzo ambitny. W następnych latach powinien być olbrzymią podporą szkolnej drużyny.

Juliusz Krzyżaniak ,przez niedyspozycję chorobową w tym dniu, zagrał słabiej od swoich kolegów, ale wniósł swoje ważne punkciki do ogólnego wyniku drużyny. Na uwagę zasługiwała bardzo dobra gra Joasi Szymczak, która zdobyła 3,5 pkt dla drużyny i zremisowała z utalentowaną Nikolą Grzesik z Koszalina.

Końcowy wynik – szóste miejsce wśród 21 drużyn jest bardzo dobrym wynikiem. Mogłoby być jeszcze lepsze, gdyby nie fakt, że w ostatniej 7 rundzie, drużyna SP3 trafiała na o wiele silniejszego przeciwnika, niż jej konkurenci z tą samą ilością punktów, a jak wiadomo, ostatnia runda w systemie szwajcarskim ma decydujące znaczenie dla końcowej klasyfikacji.

Więcej…
 
Maciej Dziechciarewicz najlepszym szachistą klasyfikacji generalnej Akademii Szachowej SKOCZKA 2016 ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
sobota, 17 grudnia 2016 09:03

 

 

Maciej Dziechciarewicz samodzielnie zwyciężył w trzecim turnieju klasyfikacyjnym Akademii Szachowej SKOCZKA „O Słoik Dżemu Jagodowego”, który odbył się w piątek 16 grudnia 2016 r.  W pokonanym polu zostawił Kamila Kalitę, który jeszcze z początkiem roku szkolnego był najsilniejszym szachistą w Akademii Szachowej SKOCZKA, a teraz sam z trudem musiał odpierać ataki innych swoich szkolnych kolegów na czołowe miejsca. Trzeci był Dominik Drożdżyński, a czwartym był Wojtek Kowalik, który podobnie jak jego „wielki” brat Bartosz, mimo iż jest kilka lat młodszy, nie ma żadnych kompleksów stając w szranki gry ze starszymi kolegami.

Więcej…
 
III turniej w Akademii Szachowej SKOCZKA -O Słoik Dżemu Jagodowego - piątek 16 grudnia 2016 r. Podsumowanie półrocza w Akademii Szachowej SKOCZKA ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
poniedziałek, 12 grudnia 2016 00:00

 

 

Kończy sie nam rok kalendarzowy 2016 r. 16 grudnia 2016 r. (w piątek) od godz. 17.00. w Akademii Szachowej SKOCZKA zagramy trzeci i ostatni już w tym roku turniej klasyfikacyjny. Nagrodą dla zwycięzcy będzie Słoik „DŻEMU JAGODOWEGO” ! Turniej zagramy na dystansie 5 rund z czasem do namysłu 10 minut + 5 sekund bonusu czasowego za każde posunięcie. Obowiązywać będą ścisłe reguły gry FIDE. Turniej jest otwarty dla wszystkich miłośników szachów posiadających maksymalnie IV kategorię szachową (III kobiecą).

Zapisy i regulamin turnieju znajdują się na stronie serwisu turniejowego :

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_7049/

Uwaga : ilość miejsc ograniczona do 15 osób ! Decyduje kolejność zgłoszeń !

Podczas ceremonii zakończenia turnieju wręczymy również nagrody i upominki dla najaktywniejszych słuchaczy Akademii Szachowej SKOCZKA za okres wrzesień - grudzień roku 2016. Tutaj walka o czołowe miejsce będzie trwała do końca i na dzień dzisiejszy jeszcze nie wiadomo, kto wygra klasyfikację. Jedyny pewnik to piękne nagrody, niespodzianki, czekające na finiszu na zwycięzców.

Aktualna tabela współzawodnictwa na zajęciach :

http://www.skoczek.y0.pl/SKOCZEK/2016_AKADEMIA_KONKURS.pdf

 
Turniej Mikołajkowy 2016 r. - Puchar dla Bartosza Kowalika ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
niedziela, 04 grudnia 2016 11:31

 

Relacja i galeria fotografii z Turnieju na stronie Urzędu Miejskiego w Choszcznie autorstwa pana Tadeusza Krawcahttp://www.choszczno.pl/content/view/4979/1/

 

Dobrą frekwencją cieszył się Turniej Mikołajkowy 2016, zorganizowany przez SKOCZKA i Choszczeński Dom Kultury w dniu 03 g7rudnia 2016 r. Na starcie stanęło łącznie 27 zawodników i zawodniczek, z Choszczna, Szczecina i Gorzowa Wielkopolskiego. Atrakcją naszego turnieju, oprócz pucharu dla zwycięzcy, medali, nagród, dyplomów, wyróżnień oraz słodyczy dla wszystkich zawodników, była także możliwość zdobycia IV i V kategorii szachowej,  czego skorzystało sześcioro zawodników, w tym czworo choszczeńskich, uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 : Agatka Szuba (zdobyła IV kategorię), Marcel Kośkiewicz (IV kategorię) ,Bartosz Szatkowski (V kategorię) i debiutujący w naszych turniejach Krzysztof Ulikowski (V kategorię).

 

 

Na zdjęciu : zwycięzca Turnieju Mikołajkowego 2016 - Bartosz Kowalik (UKSz SKOCZEK Choszczno)

 

Zdobycie kategorii obwarowane jest przepisami sportowymi, stąd też młodzi zawodnicy zagrali 7 rund, z czasem do namysłu 20 minut + 10 sekund za każde posunięcie dla zawodnika w całej partii. Pomimo świątecznego charakteru imprezy, sędzia Oskar Rosłon rygorystycznie przestrzegał zasad ustanowionych przez FIDE. Np. pierwsze posunięcie przegrywało. Ponieważ stosujemy te zasady w naszych turniejach praktycznie od początku ich wprowadzenia przez FIDE, stąd nie zauważyliśmy u naszych klubowiczów problemów z tym zagadnieniem. Nie było też żadnych łez po porażce. Charakter przez szachy jest stale kształtowany.

Faworytem zawodów był Bartosz Kowalik, chociaż ostatnio był w nienajlepszej dyspozycji, stąd mieliśmy obawy o jego końcowy sukces. Za pretendentów do głównej nagrody uważani byli również : Bartłomiej Łokaj z GRYF Szczecin, Paweł Hamkało z PAŁAC MŁODZIEŻY Szczecin oraz Emilia Załucka ze STILON Gorzów Wlkp. Przebieg turnieju potwierdził dominację tej doświadczonej już grupy nad pozostałą ekipą zawodników. Bartosz grał pewnie, rozważnie, umiejętnie gospodarował czasem do namysłu i praktycznie niezagrożony dociągnął do mety, wygrywając wszystkie pojedynki. Jego główni konkurenci tasowali się za jego plecami, aby pomiędzy siebie rozdzielić wszystkie miejsca na podium. Drugi był Bartek Łokaj, trzecia Emilia Załucka, a czwarte miejsce zajął Paweł Hamkało.

 

Wyniki turnieju :

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_13/

Więcej…
 
Harmonogram imprez szachowych na resztę 2016 roku i cały rok 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
niedziela, 27 listopada 2016 23:15

W menu strony głównej oraz na naszym serwerze pod adresem

http://www.skoczek.y0.pl/SKOCZEK/HARMONOGRAM2017.pdf

zaktualizowaliśmy harmonogram imprez szachowych na końcówkę roku 2016 i cały rok 2017. Szczerze zachęcamy do zapoznania się tym planem, wpisanie podanych terminów do Waszego kalendarza i jednocześnie apelujemy o jak najszybsze sporządzenie Waszych harmonogramów na rok przyszły, aby możliwie w największym stopniu uniknąć dublowania się terminów i wchodzenia sobie nawzajem „w paradę”. Do czego prowadzi planowanie w ostatnim momencie, obrazuje najlepiej przykład nagromadzenia się imprez szachowych w dniach 10-11 grudnia 2016 r. , które uwidoczniłem w naszym harmonogramie. Naprawdę nie wiemy w tym momencie dokąd pojechać ! Czy na imprezy „stałe”, czy podtrzymać frekwencję w przyjaznych nam ośrodkach, gdzie przez cały rok bardzo mało się dzieje, czy też „odkrywać” nowe tereny.

Dziękujemy panu Włodzimierzowi Wajdzie, który przesłał nam planowane terminy turniejów w pobliskim Bierzwniku. Prosimy o przysyłanie drogą elektroniczną Waszych harmonogramów, z których będziemy wybierać interesujące nas imprezy i wpisywać je do naszego. Szkoda, aby ośrodki oddalone o kilkadziesiąt kilometrów, w jednym czasie organizowały interesujące turnieje, stawiając szachistów przed nierozwiązalnym dylematem, gdzie jechać. Bo „nie można tańczyć na dwóch weselach naraz”.

 
Wygrana Sebastiana Matula w Stargardzie ! Więcej naszych juniorów wyjeżdża na turnieje ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 11 grudnia 2016 22:05

Mijający weekend charakteryzował się tym, że w naszym regionie zorganizowano wyjątkowo dużo turniejów szachowych w jednym czasie. Z jednej strony można by się było z tego faktu ucieszyć. Analizując jednak ilość zawodników w poszczególnych turniejach można dojść do wniosku, że stali uczestnicy się pomiędzy te turnieje podzielili. Znamienny jest fakt, że w jednym czasie, w sobotę 10 grudnia 2016 r.  zorganizowano turnieje szachowe w Stargardzie i Myśliborzu, gdzie imprez szachowych organizuje się jak na lekarstwo i dodatkowo zbiegły się w czasie z tradycyjnymi juniorskimi turniejami w Szczecinie z cyklu „4 pory roku”.

W Stargardzie odbył się XV Memoriał Stanisława Szumskiego i Marysława Kostki. W tym turnieju barwy SKOCZKA Choszczno reprezentowali zawodnicy mieszkający na stałe w Stargardzie : Sebastian i Rafał Matul oraz Bronisław Piotrowski . W stawce 31 zawodników najlepszym okazał się Sebastian Matul, który nie przegrał żadnej partii, zdobył 8 pkt i samodzielnie zwyciężył. Bronisław Piotrowski był piąty (5.5 pkt) , natomiast Rafał Matul zajął miejsce dwudzieste czwarte (3.5 pkt). Serdecznie Sebastianowi gratulujemy i życzymy utrzymania tak wysokiej i stabilnej formy w następnych turniejach !

Wyniki turnieju : http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_6624/results.html?l=pl&tb=10_

 

Większa grupa choszczeńskich zawodników zagrała w Turnieju Mikołajkowym 2016 w Myśliborzu, który zorganizowany był w tym samym dniu. O wyborze tego miejsca do gry zadecydowało osobiste zaproszenie od naszego wielkiego Przyjaciela, mistrza międzynarodowego Nikolaia Aliavdina, a także sięgająca kilku lat tradycja grania w tym turnieju. Do Myśliborza pojechało siedmiu zawodników SKOCZKA : Krzysztof Dłużyński, Radosław Badsung, Cyprian Guzek, Bartosz Kowalik, Maciej Dziechciarewicz, Dominik Drożdżyński oraz najmłodszy z nas 7-letni Wojtek Kowalik. Turniej główny został zgłoszony do oceny rankingowej FIDE, a sędzią głównym był Oskar Rosłon, prezes UKSz SKOCZEK Choszczno.

Posiadane kategorie szachowe przez zawodników SKOCZKA spowodowały, że wszyscy zagrali w turnieju głównym. Na starcie stanęło 12 osób, w tym jedna kobieta – Nadzieja Duczmańska. Faworytem był Adam Czuchnicki ze Szczecina i nie zawiódł, wygrywając wszystkie partie. Drugi był Michał Koziorowicz ze STILON Gorzów, a trzeci Adam Stolarski z GRYF Szczecin. Najlepszy z choszcznian byli : Bartosz Kowalik na miejscu czwartym, oraz Cyprian Guzek na miejscu piątym ; obydwaj zanotowali nieznaczne zyski rankingowe. Cenny był udział najmłodszych juniorów SKOCZKA – Macieja Dziechciarewicza , Dominika Drożdżyńskiego i Wojciecha Kowalika, którzy nie osiągnęli w tym turnieju większego, znaczącego sukcesu, natomiast ważne jest, ze zaczynają się oswajać z reżimem turniejowym. Wszyscy juniorzy otrzymali za udział w turnieju nagrody rzeczowe, a dla zwycięzców były puchary i nagrody pieniężne z wpisowego.

 

Wyniki turnieju : http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_6705/results.html?l=pl&tb=10_

 

Zmęczenie, brak formy u niektórych zawodników, były powodem tego, że zawodnicy SKOCZKA nie wystartowali w żadnym z niedzielnych turniejów w naszym regionie : w  Szczecinie, Kamieniu Pomorskim czy Połczynie Zdroju.

 
Turniej Mikołajkowy 2016 r. - ostatnie dni zapisów, ostatni turniej SKOCZKA w tym roku ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 30 listopada 2016 07:22

 

 

Ostatnim turniejem w 2016 r. w SKOCZKU będzie Turniej Mikołajkowy w dniu 03 grudnia (sobota), dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych (rocznik 2003 i młodsi). System szwajcarski, 7 rund, z czasem po 30 minut dla zawodnika. Obowiązywać będą przepisy gry FIDE. Będzie możliwość zdobycia IV i V kategorii szachowej ! Dla zwycięzcy puchar (naprawdę piękny, uwidoczniony na widokówce !), dla zdobywców pierwszych 10 miejsc medale, dyplomy, wyróżnienia, nagrody rzeczowe,słodycze.... Jak zwykle będzie na bogato ! Zapraszamy do zapisów.

 
Dominik Drożdżyński wygrał Słoik NUTELLI ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 25 listopada 2016 23:56

 

Na zdjęciu : zwycięzca Turnieju - Dominik Drożdżyński (foto archiwalne).

 

W piątek ,25 listopada 2016 r. , rozegrany został II Turniej Klasyfikacyjny w Akademii Szachowej SKOCZKA, w którym główną nagrodą był słoik szczególnie lubianej przez dzieci NUTELLI. Była to praktyczna okazja do sprawdzenia nabytych podczas zajęć szkoleniowych umiejętności. Na starcie stanęło 7 zawodników i jedna zawodniczka. Grano 5 rund z czasem do namysłu 10 minut + 5 sekund bonusu czasowego za każde posunięcie. Wszyscy zawodnicy musieli grać według bardzo rygorystycznych zasad FIDE (m.in. pierwsze nieprawidłowe posunięcie przegrywało partię).

W turnieju najlepszym okazał się 10-letni Dominik Drożdżyński, uczeń Szkoły Podstawowej nr 3, który wyprzedził swoich rówieśników i szkolnych kolegów – Macieja Dziechciarewicza , Kamila Kalitę oraz Szymona Tomczyka. Piąta była Emilia Furs, szósty Oskar Burzyński. Z nimi wszystkimi rywalizowali, co najmniej o dwa lata od nich młodsi, Wojtek Kowalik i jubilat tego dnia – Jakub Hermanowicz.

Walka o prestiżową nagrodę była bardzo zacięta. Już w pierwszej partii faworyt bookmacherów i zdobywca „Słoika Malinowego Dżemu”, Kamil Kalita, musiał uznać wyższość Dominika Drożdżyńskiego. Dominik miał tego dnia sporo szczęścia, ponieważ był w gorszej pozycji z Maciejem Dziechciarewiczem, ale ten wykonał nieprawidłowe posunięcie. W ostatniej decydującej rundzie Dominik pokonał Szymona Tomczyka, a Maciek pokonał Kamila Kalitę, który próbował ambitnie gonić Dominika. Za ich plecami trwała też zacięta walka o kolejne miejsca.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 47