Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
 
 
UKS SKOCZEK Choszczno - Kształtujemy charakter przez szachy
Jan Pietkiewicz mistrzem Choszczna juniorów na rok 2011 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłuzyński   
niedziela, 08 maja 2011 01:43

 

 

Mistrzostwa Choszczna juniorów 2011

Klub UKS SKOCZEK Choszczno, wraz z Choszczeńskim Domem Kultury, zorganizował w dniu 7 maja 2011 r. otwarte mistrzostwa Choszczna juniorów w szachach. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund 2x15 min. Na zawodników czekały puchary i nagrody w trzech różnych klasyfikacjach wiekowych - do lat 10, 15 i 18-tu. Sędzią głównym zawodów był Czesław Szyjka, natomiast sędzią pomocniczym i sekretarzem zawodów - Radosław Badsung.

Jan_Pietkiewicz

 

Tegoroczne Otwarte Mistrzostwa Choszczna Juniorów 2011 zakończyły się wygraną juniora UKS SKOCZEK Jana Pietkiewicza, który wyprzedził w klasyfikacji generalnej swojego kolegę klubowego – Krzysztofa Sielickiego jedynie lepszą punktacją pomocniczą. Możnaby śmiało powiedzieć, że o kolejności końcowej zadecydował ….komputer, ponieważ obydwaj zawodnicy pomiędzy sobą zremisowali, natomiast wszystkie pozostałe partie rozstrzygnęli na swoją korzyść. Z przebiegu turnieju należy jednak ocenić zwycięstwo Janka jako absolutnie zasłużone. Rozegrał bardzo dobre zawody i nawet w partii z Krzysiem zagrał lepiej, miał przewagę pozycyjną, czasową (sic !) i tylko przez niedokładność w obustronnym niedoczasie nie uzyskał zwycięstwa.

Na fotografii po lewej : mistrz  Choszczna juniorów 2011 - Jan Pietkiewicz

Serwis turniejowy : http://www.chessarbiter.com/turnieje/2011/ti_1884/

 

Więcej…
 
MTSz XIII Gryfino-Open 2011 - relacja z turnieju PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
piątek, 06 maja 2011 01:21

Gryfino_open

Źródło fotografii  : http://www.zzszach.man.koszalin.pl

Jeżeli miałbym wskazać na znane mi kluby szachowe, gdzie największy nacisk kładzie się na kształcenie LICZNYCH młodych kadr przez grę w szachy, to przychodzą mi na myśl dwa kluby. Jednym jest SZACHMISTRZ z Kalisza ( strona klubowa - http://www.szachmistrz.eu/index.php), natomiast drugim – BIAŁY PION z Gryfina (strona klubowa http://www.bialypion.pl ). Moje spostrzeżenia biorą się z obserwacji działań organizacyjnych w Gryfinie, gdzie widać wielkie bezpośrednie zaangażowanie młodzieży oraz rzeszy rodziców w sprawną organizację turnieju. Do tego należy dodać autentyczne zainteresowanie ze strony władz samorządowych, których obecność na rozpoczęciu i zakończeniu zawodów w Gryfinie jest tradycją. Ponadto należy wspomnieć o licznej grupie sponsorów klubu, którzy na pewno są dumni z tego, że środki przeznaczone na działalność klubu BIAŁY PION Gryfino są inwestowane zgodnie z ich wolą. Widać gołym okiem, że Gryfino żyje szachami i należałoby życzyć każdemu klubowi takiego rozmachu organizacyjnego w organizowaniu zawodów. Rozmachu w dobrym sensie tego słowa, gdzie środki są inwestowane racjonalnie w uprawianie sportu przez młodzież i dzieci.

Więcej…
 
IV Turniej szachowy GRAND PRIX Barlinka 2011 - wyniki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 03 maja 2011 18:58

Emanuel Lasker

 

W dniu 30 kwietnia 2011 r. w Gimnazjum Publicznym nr 2 w Barlinku odbył się pierwszy z czterech cyklicznych turniejów w ramach IV Turnieju szachowego  GRAND PRIX Barlinka 2011 o puchar Burmistrza. Zawody rozegrano jako dwa oddzielne turnieje : dla seniorów i juniorów. Obowiązywał  system szwajcarski na dystansie 9 rund, tempo gry: 15 minut na partię dla zawodnika. Imprezę zorganizował Klub Szachowy LASKER Barlinek oraz Barlinecki Ośrodek Kultury.

 

 

Więcej…
 
Szachowa Wiosna w Dziwnowie - osobista relacja z turnieju w dniu 17 kwietnia 2011 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
wtorek, 19 kwietnia 2011 11:31

pamiątka

W życiu każdego czynnego szachisty, czy to zawodowca, czy to amatora, są turnieje szachowe, o których wiadomo, że będzie się je długo wspominać z pewnym sentymentem. I nie musi to być koniecznie uzależnione od osiągniętego wyniku sportowego. Nasz wyjazd nad Bałtyk w dniu 17 kwietnia 2011 r.spowodowany był tym, że już na turnieju w Trzebiatowie podszedł do nas Przemek Łukasiewicz i namawiał nas gorąco na przyjazd na turniej do Dziwnowa. Zgodnie z prawdą odpowiedziałem wtedy, że mamy ten turniej w planie, chociaż jeszcze było zbyt wcześnie, aby podejmować ostateczną decyzję. Jakież było moje zdziwienie, kiedy dostałem parę dni temu telefon od Przemka z ponowionym zaproszeniem. Pomyślałem sobie, że jest to wielkie wyróżnienie dla SKOCZKA, ponieważ o swoje miejsce wśród mocnych w województwie to my dopiero walczymy. A tu proszę, ktoś dostrzegł nasze starania i zaliczył do grona szachowych znajomych. Dlatego decyzja mogła być tylko jedna – jedziemy !

 

Więcej…
 
Mistrz międzynarodowy Nikolai Aliavdin niepokonany w gambicie budapeszteńskim. Radosław Badsung o krok od zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
poniedziałek, 18 kwietnia 2011 19:29

sala_gier

16 kwietnia 2011 r. już po raz piąty gościliśmy szachistów z naszego województwa, na kolejnym turnieju tematycznym z cyklu „Gramy gambity”. Tym razem otwarciem debiutowym był gambit budapeszteński. Mimo naszych początkowych obaw frekwencja dopisała, ponieważ na starcie stanęło 34 szachistów i szachistek. Spodziewaliśmy się niższej niż zwykle liczby startujących, z uwagi na równolegle odbywające się turnieje w Stargardzie Szczecińskim i Dziwnowie, co wykluczało start szachistów z klubu MECHANIK Stargard i SZACH Gryfice, którzy brali udział w naszych poprzednich turniejach. Za to niezawodni okazali się zawodnicy z klubów LASKER Barlinek i HETMAN Myślibórz, którzy przyjechali w silnych składach, gwarantujących wysoki poziom turnieju. Jak zwykle w turnieju wzięli udział szachiści ze Szkoły Podstawowej nr 3, ze szkółki szachowej kierowanej przez pana Grzegorza Winiarskiego. Prawdziwą radością był dla nas fakt, że w turnieju, oprócz licznie reprezentowanej grupy dzieci i młodzieży, wystartowało 7-miu szachistów w wieku powyżej 60 lat, spośród których najstarszy – pan Stanisław Jabłoński z LASKERA Barlinek ukończył w styczniu 86 lat, a ciągle jest w stanie wygrać z każdym zawodnikiem naszego turnieju. Turniej rozegrano na dystansie 9 rund – 2 x 15 min. Sędzią głównym turnieju był Czesław Szyjka.

Serwis turniejowy znajduje się pod adresem : http://www.chessarbiter.com/turnieje/2011/ti_553/ 

Więcej…
 
Wysokość składek członkowskich na rok 2011 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 14 kwietnia 2011 00:00

W dniu 13 kwietnia 2011 r. (środa) o godz. 18.30 w Choszczeńskim Domu Kultury odbyło się zebranie zarządu klubu. Tematem zebrania było m.in. ustalenie wysokości składek członkowskich na rok 2011. Uchwałą zarządu klubu ustalono wysokość składki dla członka klubu na poziomie 24 zlotych rocznie, płatnych kwartalnie (po 6 zł), wymagalnych od dnia 01 stycznia 2011 r. Ustalono ponadto, że każda następna osoba z danej rodziny, która jest członkiem klubu, zapłaci połowę wysokości składki rocznej. Z upoważnienia zarządu, zebraniem składek członkowskich od członków klubu zajmie się pan Czesław Szyjka.

 
III Memoriał Szachowy Tomka Kopińskiego - szachowe święto juniorów w Stargardzie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Czesław Szyjka   
czwartek, 14 kwietnia 2011 22:04

sala

 

Podczas gdy grupa starszych szachistów rywalizowała za granicą na turnieju w Fűrstenwalde , w tym samym dniu - 9 kwietnia 2011 roku, grupa sześciu młodych szachistów UKS SKOCZEK zagrała w III Memoriale Szachowym Tomka Kopińskiego w Stargardzie Szczecińskim. Opiekunem grupy był Czesław Szyjka.

Turniej zorganizowany został przez miejscowy klub szachowy MECHANIK (z którym SKOCZEK współpracuje od wielu lat ), dla uczczenia pamięci Tomka Kopińskiego, znanego, przedwcześnie zmarłego, stargardzkiego zawodnika.

Więcej…
 
8.JOACHIM KOLBE-GEDENKTURNIER - relacja z turnieju w Fuerstenwalde PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
wtorek, 12 kwietnia 2011 00:00

W dniu 9 kwietnia 2011 r. w partnerskim dla Choszczna mieście– Fűrstenwalde (RFN) odbył się 8. coroczny turniej poświęcony zmarłemu szachiście klubu szachowego PNEUMANT z tego miasta – Joachimowi Kolbe -  8.JOACHIM KOLBE - GEDENKTURNIER . Dla członków naszego klubu była to pierwsza i chyba jedyna możliwość zmierzenia swoich sił w tym roku z szachistami tamtejszego klubu na ich terenie. Wydaje się, że życie szachowe w tym rejonie Brandenburgii jest nieco uboższe jak w Polsce pod względem ilości turniejów, a na pewno jest tam organizowanych mniej otwartych turniejów niż w Choszcznie.

Więcej…
 
Wybrano zarząd klubu UKS SKOCZEK na nową kadencję PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 17 marca 2011 09:04

W dniu 16 marca 2011 r. w Choszczeńskim Domu Kultury odbyło się walne zebranie sprawozdawczo - wyborcze za lata 2007-2011. Zebranie prowadził prezes klubu - pan Piotr Jarzyna, a tematem było złożenie sprawozdania za lata 2007-2011, zatwierdzenie zmian w statucie, udzielenie absolutorium ustępującemu zarządowi, wybory nowego zarządu oraz przedstawienie informacji o aktualnych przedsięwzięciach. W zebraniu wzięli udział prawie wszyscy członkowie klubu, a także zaproszeni goście, sympatycy UKS SKOCZEK w Choszcznie m.in.: pani Małgorzata Kozłowska - kierownik artystyczny ChDK, pan Zdzisław Kliński - dyrektor CRS, ksiądz Sławomir Kokorzycki - proboszcz parafii w Korytowie, pan Grzegorz Winiarski - kierownik szkółki szachowej przy SP-3 w Choszcznie.

Więcej…
 
Turniej Rokosowo 2011 - bardzo dobre zawody choszczeńskich zawodników PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
czwartek, 31 marca 2011 22:56

Już wczesnym rankiem, nazajutrz po naszym powrocie z Fűrstenwalde, wyruszyliśmy na kolejny turniej szachowy w Sławoborzu – ROKOSOWO 2011. Tym razem stałą ekipę turniejową SKOCZKA -  Krzysztofa Dłużyńskiego, Radka Badsunga, Krzysztofa Sielickiego i Oskara Rosłona, uzupełnił Bartosz Małoszuk. Jechaliśmy na zawody zastanawiając się, czy dość daleka podróż w dniu wczorajszym, późny powrót i trudne zmagania z silnymi szachistami ligi niemieckiej, odcisną jakieś piętno na jakości naszej gry w następnym dniu.

Serwis turniejowy : http://www.chessarbiter.com/turnieje/2011/ti_443/index.html

Więcej…
 
Otwarte Mistrzostwa Myśliborza - wyniki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
wtorek, 29 marca 2011 00:00

hetman_logo

 

W dniach 26 i 27 marca 2011 r. w Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Myśliborzu odbyły się otwarte Mistrzostwa Myśliborza 2011. Dwudniowe zawody przeprowadzone zostały w dwóch kategoriach : turniej A dla seniorów (bez ograniczeń rankingowych) oraz turniej B dla juniorów oraz seniorów posiadających ranking poniżej 1800. Turniej A został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, w tempie po 30 min. dla każdego zawodnika. Turniej B - na dystansie 7 rund, tempo gry : po 60 min. dla każdego zawodnika.

Więcej…
 
Turniej o Puchar Burmistrza Trzebiatowa - pierwszy turniej z cyklu "Grand Prix Wybrzeża 2011" - relacja. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 14 marca 2011 00:00

trzebiatow

 

W niedzielę 13 marca 2011 r. zakończył się Turniej o Puchar Burmistrza Trzebiatowa, będący jednocześnie pierwszym turniejem z cyklu "Grand Prix Wybrzeża 2011 ". Zawody zostały rozegrane w Trzebiatowskim Domu Kultury "Pałac" systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund w tempie  2 x 15 min. Sędzią głównym turnieju był pan Kazimierz Łaszewski. Zawodnicy z Choszczna w poprzednich cyklach nie uczestniczyli, więc ten turniej był zgodnie z wczesniejszymi przewidywaniami, okazją do zmierzenia swoich sił i nabycia doświadczenia sportowego w walce ze znanymi i utytułowanymi szachistami regionu Pomorza zachodniego. W turnieju wystartowało łącznie 45 szachistów i szachistek, a klub UKS SKOCZEK Choszczno reprezentowali zawodnicy : Radosław Badsung, Krzysztof Sielicki, Krzysztof Dłużyński, Jan Pietkiewicz i Oskar Rosłon.

Serwis turniejowy znajduje się pod adresem : http://www.chessarbiter.com/turnieje/2011/ti_532/

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia41424344454647następnaostatnia»

Strona 45 z 47