Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
 
 
UKS SKOCZEK Choszczno - Kształtujemy charakter przez szachy
Jakub Andrzejewski i Cyprian Guzek na podium XIX Festiwalu Szachowego im. Henryka Grafki w Szamotułach ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
niedziela, 20 listopada 2016 23:49

 

Na zdjęciu od lewej : Arkadiusz Wiśniewski (Sędzia główny), Jakub Andrzejewski (III m.), Karol Jaroch (I m.), Tomasz Stróżyk (II m.) , Bartosz Trochimowicz (Organizator).

 

W niedzielę 20 listopada 2016 r. na zaproszenie Bartosza Trochimowicza, wczesnym rankiem, w skromniejszej, trzyosobowej grupie (Krzysztof Dłużyński, Jakub Andrzejewski i Cyprian Guzek) wyjechaliśmy do Szamotuł wziąć udział w XIX Festiwalu Szachowym im. Henryka Grafki. Podróż przebiegła sprawnie, głównie dlatego, że już praktycznie wszędzie jest położona nowa nawierzchnia dróg umożliwiająca w miarę szybkie i wygodne podróżowanie samochodem. Tak , samochodem, ponieważ, przy obecnych cenach biletów kolejowych, nawet podróż samochodem w trójkę bardziej się kalkuluje, niż pociągiem, przy zastosowaniu ulg uczniowskich.

Impreza odbyła się w Szamotulskim Ośrodku Kultury.  W ramach Festiwalu zaplanowano najpierw trzy równoległe turnieje : dla seniorów OPEN A – 9 rund z czasem do namysłu 10 minut dla zawodnika, oraz dwa juniorskie turnieje B i C – 7 rund z czasem do namysłu 15 minut dla zawodnika.

W XIX Festiwalu Szachowym im. Henryka Grafki zwyciężył mistrz Karol Jaroch z UKS FALA Świekatowo – 8.5 pkt przed Tomaszem Stróżykiem z Poznania (8.0 pkt). Samodzielne, trzecie miejsce po bardzo dobrej grze zajął nasz reprezentant SKOCZKA,  Jakub Andrzejewski, który uzyskał 6.5 pkt. Krzysztof Dłużyński zajął 10 miejsce z wynikiem 4.5 pkt. W tej kategorii wystartowało 20 zawodników.

Więcej…
 
Zakończenie szachowego roku w Przelewicach - Bartosz Kowalik zwycięzcą klasyfikacji generalnej ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
niedziela, 20 listopada 2016 22:35

W sobotę 19 listopada 2016 r. odbył się w Przelewicach IV Międzyszkolny Turniej Szachowy , który zorganizowało Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”. Na starcie w tym turnieju stanęło 26 szachistów i szachistek, przede wszystkim z Barlinka, Przelewic oraz z Choszczna. Turniej rozegrano na dystansie 9 rund, z czasem namysłu 15 minut dla zawodnika na rozegranie całej partii. Kierownikiem Turnieju i Sędzią głównym był pan Bogusław Pecuch.

 

Czwarty i ostatni w tym roku turniej w Przelewicach zdominował wracający do formy Grzegorz Berliński, zawodnik LASKER Barlinek. Będąc w znakomitej dyspozycji, wygrał wszystkie partie tego dnia i zasłużenie zajął pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajął jego tradycyjny rywal, zawodnik SKOCZKA, Bartosz Kowalik, który w tym dniu przegrał tylko partię z późniejszym zwycięzcą. Trzeci był Juliusz Krzyżaniak z SP3 Choszczno (6.0 pkt).

Miejsca zajęte w turnieju przez zawodników SKOCZKA :

5. Drożdżyński Dominik - 5.5 pkt

7. Tomczyk Szymon - 5.0 pkt

8. Dziechciarewicz Maciej - 5.0 pkt

22. Kowalik Wojciech - 3.0 pkt.

Startowało 26 zawodników i zawodniczek.


Sobotni turniej zakończył cykl 4 turniejów rozegranych w 2016 r. w Przelewicach. Zdecydowanym zwycięzcą punktacji generalnej całego cyklu został Bartosz Kowalik (SKOCZEK Choszczno, SP 3 Choszczno), który zgromadził 33 pkt. i wyprzedził Grzegorza Berlińskiego (24.5 pkt).

Miejsca pozostałych zawodników SKOCZKA w punktacji generalnej za 2016 r. :

5. Drożdżyński Dominik

10. Kowalski Mateusz

11. Dziechciarewicz Maciej

13. Tomczyk Szymon

15. Kalita Kamil

19. Hertel Hubert

22. Hertel Jagoda

24. Kowalik Wojciech

Ogólnie sklasyfikowano w tabeli punktacji generalnej 34 szachistów i szachistek.

 

Pojechałem na ten turniej przede wszystkim w roli obserwatora. Chciałem zobaczyć, czy są widoczne efekty szkoleniowe po przepracowanym dosyć intensywnie okresie ostatnich dwóch miesięcy w Akademii Szachowej SKOCZKA. Analizując wyniki z poprzednich turniejów, dało się zauważyć, że każdy z członków Akademii powiększył średnie „zdobycze” o jeden punkt. Pomimo ogólnie pozytywnych wyników naszych podopiecznych, turniej ten uświadomił, że tak naprawdę jeszcze dużo pracy przed nami, a to, co było dotychczas, to tylko lekkie podwaliny pod przyszłe „prawdziwe” sukcesy, które może kiedyś nastąpią.

 
Mistrzostwa Powiatu Choszczeńskiego w wyjątkowo silnej obsadzie ! Rekord frekwencji ! Aliavdin niepokonany ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
niedziela, 13 listopada 2016 16:01

 

 

Sala gier - Foto : Zbigniew Dłużyński

Obszerna galeria fotografii autorstwa Tadeusza Krawca na stronie choszczeńskiego Urzędu Miejskiego : http://www.choszczno.pl/content/view/4926/1/

 

Jak wynikało z komentarzy udzielanych na gorąco, tegoroczne Otwarte Mistrzostwa Powiatu Choszczeńskiego (12. listopada 2016 r.) na pewno zostaną dobrze zapamiętane przez jego uczestników. A dla nas, organizatorów turnieju, stanowiły pozytywny wynik niekończących się organizacyjnych eksperymentów. Po pierwsze, postanowiliśmy otworzyć także ten turniej dla wszystkich chętnych do gry, a nie tylko ograniczać do mieszkańców powiatu choszczeńskiego, tak jak to było w latach poprzednich. Po drugie – postanowiliśmy zwiększyć liczbę przyjmowanych zgłoszeń, nawet ponad ustaloną wcześniej maksymalną liczbę graczy na sali, czyli 76. Po trzecie – wprowadziliśmy sankcję, w postaci nie przyjmowania zgłoszeń do kolejnego turnieju, który będziemy u nas organizować, od osób, które najpierw się zgłoszą, a później nie wezmą udziału w turnieju, bez zawiadomienia organizatorów, umożliwiającego dopuszczenie w ich miejsce innego zawodnika. Po czwarte, turniej zgłosiliśmy do oceny rankingowej Międzynarodowej Organizacji Szachowej FIDE.

Wszystkie wymienione czynniki spowodowały, że ku naszemu, nieukrywanemu zadowoleniu, salę mieliśmy zapełnioną do ostatniego miejsca przy szachownicy i jednego, pauzującego zawodnika. Przyjechali do nas naprawdę świetni zawodnicy z trzech województw : zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego oraz dwóch zawodników z Niemiec. Co też bardzo istotne, poza stałymi bywalcami naszych turniejów, olbrzymią grupę, liczącą około 30 osób, stanowili zawodnicy, którzy w Choszcznie wystartowali ………pierwszy raz ! A, że wśród zawodników byli organizatorzy turniejów z innych ośrodków szachowych, miło było nam słyszeć ich ciepłe słowa o wspaniałej frekwencji, świetnej obsadzie i dobrym przygotowaniu się przez nas do prestiżowych zawodów. Z bólem musieliśmy zamknąć kilka dni wcześniej listę zgłoszeń, ponieważ akurat w tym gorącym okresie imprez świątecznych, mieliśmy do dyspozycji ściśle limitowaną powierzchnię oraz ograniczoną ilość stołów.


 

Wysoka frekwencja spowodowała, że i wpływy z wpisowego okazały się na tyle duże, aby nagroda finansowa za I miejsce wyniosła 400 złotych, a pozostałych 5 było odpowiednio mniejszych, ale ciągle w godziwej wysokości. Dla pozostałych zawodników było dużo nagród rzeczowych, a dla wyróżniających się juniorek i juniorów, oprócz nagród rzeczowych, było sporo dyplomów i wyróżnień , z pięknym orłem niepodległościowym w tle.

Czołówkę listy startowej stanowili : mistrz międzynarodowy z Białorusi Nikolai Aliavdin, szczecinianie - Adam Czuchnicki i Arkadiusz Korbal, Tomasz Kamieniecki z Koszalina oraz aktualny Mistrz Europy Juniorów do lat 14, Niemiec, Maximilian Mätzkow z Eberswalde. Potem była długa lista nazwisk, których zbliżony ranking siły gry, gwarantował emocje związane z walką o czołowe miejsca. Dla nas jako organizatorów było ważne, aby zachować odpowiednie tempo imprezy. Z tym mieliśmy pewne kłopoty, ponieważ gra z dodawanym za czasem za każde posunięcie (13 minut + 3 sekundy za posunięcie) miała te skutki, że partie trwały dłużej niż standardowe „piętnastki” bez dodawania czasu, a różnica czasowa komasowała się po każdej rundzie. Dlatego przerwy międzyrundowe były ograniczane do niezbędnego minimum, a metaliczny dźwięk dzwonu ogłaszał wyraźnie zarówno początek, jak i koniec każdej rundy. Sędzia główny zawodów, Oskar Rosłon, dbał zarówno o szybki przebieg, jak również o niski poziom hałasu na sali gry, co nie było wcale prostym zadaniem, przy takiej ilości bardzo młodych zawodników i znanym, żywiołowym temperamencie (38 juniorów do lat 12 oraz 12 juniorek). Cieszył szczególnie udział aż tylu juniorek ; szkoda, że tylko dwie były z Choszczna – Jagoda Hertel ze SKOCZKA i Joasia Szymczak z SP3 Choszczno. Nasze miasto było reprezentowane przez 15 graczy ze SKOCZKA i 9 z SP3 Choszczno, co stanowi naprawdę wysoki odsetek w całości.

Więcej…
 
Szachowy weekend w Szczecinie i Rogoźnie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 10 listopada 2016 06:57


Na zdjęciu : początek partii o zwycięstwo w turnieju pomiędzy Tygranem Dzughuryanem (z lewej) i Nikolaiem Aliavdinem. - Foto FB


Szachowy Weekend w szczecińskiej galerii KASKADA,05-06 listopada 2016 r., był znaczącym wydarzeniem szachowym ostatniego weekendu w naszym regionie. Organizowany przez klub GRYF od kilku lat w korytarzach galerii handlowej otwarty turniej szachowy ma swoich stałych i doraźnych zwolenników. Ponadto świetnie spełnia rolę promocji szachów w naszym skostniałym organizacyjnie społeczeństwie.

W sobotnim turnieju OPEN „Kaskadowy Szach i Mat” wystartował tylko jeden zawodnik, junior SKOCZKA – Cyprian Guzek. W bardzo silnej stawce 85 zawodników Cyprian startując z numerem 52 osiągnął 34 miejsce z bardzo dobrym wynikiem 5.0 pkt i wyprzedził wielu znanych nam osobiście zawodników. Cyprian potwierdził stałą progresję swoich szachowych umiejętności i doszlusował na stałe do grupy zawodników SKOCZKA, którzy próbują nawiązać walkę o punkty z najlepszymi zawodnikami województwa.

W turnieju OPEN zwyciężył Tygran Dzhuguryan ze Szczecina, który o 0,5 pkt wyprzedził mm Nikolaia Aliavdina oraz Wojciecha Śmieszka. Co dla nas jest przyjemne, z całą trójką wiążą nas bardzo sympatyczne relacje i często bywają na naszych, choszczeńskich turniejach.

Ciężar gatunkowy występów w turniejach przenieśliśmy na niedzielę, na turnieje juniorskie, w których wystąpili nasi młodzi zawodnicy. Jeszcze nie liczyliśmy na ich wielkie sukcesy, bardziej na dobre występy. I nie zawiedliśmy się.

Więcej…
 
Mistrz Europy Juniorów do lat 14 zagra w Choszcznie ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
czwartek, 03 listopada 2016 21:42

 

 

Na zdjęciu : Maximilian Paul Mätzkow - aktualny Mistrz Europy Juniorów do lat 14 zagra w naszych Otwartych Mistrzostwach Powiatu.

fot. Christian Mätzkow (dziękujemy !).

 

Aktualny Mistrz Europy Juniorów do lat 14, Maximilian Paul Mätzkow z Niemiec zagra w naszym turnieju ! Właśnie nadeszło oficjalne zgłoszenie !
...........................................


Max jest bardzo sympatycznym młodym człowiekiem i największym niemieckim szachowym talentem w swojej klasie wiekowej. Tytuł Mistrza Europy zdobył po raz pierwszy w 2013 roku. Miałem okazję i niewątpliwą przyjemność z nim 3 razy zagrać ; dwa razy dostałem "dzwona", ale raz walczyliśmy zażarcie i wymienialiśmy ciężkie ciosy na wiszących chorągiewkach. Był lepszy, ale po zakończonej partii głęboko odetchnął, z szacunkiem podał mi rękę i powiedział : "Tolles Spiel" (świetna gra). To było dla mnie bardzo przyjemne przeżycie...


------------------------------------------

 

Mamy już ponad 50 zgłoszeń do naszych Mistrzostw. Maksymalnie możemy pomieścić 70-75 zawodników. Zachęcam szachistów do spędzenia soboty 12 listopada 2016 r. w Choszcznie. To idealny czas na świętowanie i relaks przy szachownicy. Link do formularza zgłoszeniowego oraz regulaminu turniejowego : http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_12/

 
Szóste miejsce w Mistrzostwach Polski Domów Kultury ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
wtorek, 01 listopada 2016 00:56

 

 

Na pierwszym planie drużyna SKOCZKA. Od lewej : Krzysztof Dłużyński, Bartosz Kowalik, Jakub Andrzejewski, Eryk Łukjan, Cyprian Guzek. Fot. Ireneusz Butyrowski (dziękujemy !).

 

 

Drużyna SKOCZKA, reprezentująca Choszczeński Dom Kultury, zajęła bardzo dobre szóste miejsce w rozegranych w Bydgoszczy w dniach 28-30 października 2016 r. Mistrzostwach Polski Domów Kultury. Punktów meczowych mieliśmy tyle samo, co takie „firmy” jak BASZTA Żnin (IV m.) i CHROBRY Gniezno (V m.). Zadecydowało w tym przypadku niższe miejsce w punktacji generalnej naszego najlepszego zawodnika z ekipy. Co więcej, jeszcze przed ostatnią rundą byliśmy na miejscu trzecim ! Absolutnie poza konkurencją był MUKS MDK ŚRÓDMIEŚCIE Wrocław, który z dużą przewagą nad pozostałymi drużynami zasłużenie zdobył tytuł mistrzowski. Mistrzostwa zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bydgoszczy, a sędzią głównym turnieju był sędzia klasy międzynarodowej IA Ulrich Jahr.

Więcej…
 
Mistrzostwa Polski Domów Kultury - ChDK będzie miał swoją reprezentację ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
środa, 26 października 2016 11:12

 

 

 

 

 

 

 

 

Eryk Łukjan, Jakub Andrzejewski, Cyprian Guzek, Bartosz Kowalik i Krzysztof Dłużyński będą reprezentować Choszczeński Dom Kultury podczas zaplanowanych na dni 28-30 października 2016 r. Mistrzostw Polski Domów Kultury, które rozegrane będą w Bydgoszczy, w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2.

Szachy klasyczne - 5 rund systemem szwajcarskim z czasem namysłu 60 minut + 30 sekund za każde posunięcie na całą partię. Obsada jest bardzo silna, bo na ten moment zapisało się już ponad 110 szachistów, w tym kilku mistrzów międzynarodowych. Do klasyfikacji drużynowej liczy się wynik 3 najlepszych szachistów z danego teamu i w tym głównie upatrujemy naszą szansę na jakieś dobre miejsce, bo drużynę pod względem siły gry mamy dość wyrównaną. A po powrocie oczywiście obiecujemy relację na tej stronie.

 

Strona turnieju :

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_4071/index.html?l=pl

 
Rafał Matul Mistrzem Szkół Podstawowych w Stargardzie ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
niedziela, 23 października 2016 20:04

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

12. letni Rafał Matul, zawodnik SKOCZKA i uczeń Szkoły Podstawowej nr 8 w Stargardzie, zwyciężył w dniu 12 października 2016 r. w turnieju „KRÓL SZACHOWY 2016”, będącym w gruncie rzeczy Mistrzostwami Szkół Podstawowych w Stargardzie. Turniej zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie. Jako zwycięzca , Rafał miał prawo wystartować w turnieju w wyższej kategorii wiekowej, tj. dla gimnazjalistów. 19 października 2016 r. uczynił to tak skutecznie, że w szrankach z wieloma silnymi, młodymi szachistami ze stargardzkich gimnazjów zajął świetne III miejsce. Zwyciężył faworyt tych zawodów, wielokrotny uczestnik choszczeńskich turniejów – Wiktor Raczyński.

Rafałowi serdecznie gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów oraz, żeby jak najczęściej korzystał z wiedzy i doświadczenia swojego taty Sebastiana, który jest wybitnym członkiem naszego Klubu.


Zdjęcie Rafała oraz plakat pochodzą ze stron internetowych MDK Stargard. Serdecznie dziękujemy !

 
I Turniej Akademii Szachowej SKOCZKA - "O Słoik Dżemu Malinowego". PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
niedziela, 16 października 2016 00:40

 

Po okresie kilkutygodniowych przygotowań, w najbliższy piątek 21 października 2016 r. od godz. 17.00. członkowie Akademii Szachowej SKOCZKA będą mieli okazję sprawdzić,  czy nabyta wiedza teoretyczna może się przydać w praktyce. Dlatego organizujemy I Turniej Akademii Szachowej SKOCZKA, w którym pierwszą nagrodą będzie… słoik dżemu malinowego.  Miał być truskawkowy, ale słuchacze Akademii stwierdzili, że akurat tego dżemu, o takim smaku, mają pełne domowe spiżarnie.

5 rund systemem szwajcarskim, czas do namysłu około 10 minut + 5 sekund bonusu czasowego za posunięcie. Zapraszamy do zabawy przy szachach wszystkie dzieci i młodzież szkół podstawowych - zawodników posiadających maksymalnie IV kategorię szachową oraz zawodniczki z maksymalnie III kategorią szachową. To będzie jeden z kolejnych, cyklicznych turniejów szkoleniowych w SKOCZKU, a obecność na nich młodych zawodników, nawet tych nie należących do SKOCZKA, jest jak najbardziej pożądana ! Liczba miejsc ograniczona - do ok. 16 ! Liczy się kolejność zapisów !

Link do zarejestrowania się w turnieju : http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_5761/. Tam znajdziecie też regulamin turnieju. Jest dość oryginalny, dlatego trzeba go dokładnie przeczytać !

Uwaga : ze względów czasowo-organizacyjnych, spotykamy się w piątek o pół godziny wcześniej niż zwykle ! O godz. 17.00 zamykamy listę startową !

 
Sukcesy Bartka, Macieja i Jagody w Przelewicach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
niedziela, 23 października 2016 21:34

 

Najlepsi zawodnicy w OPEN i klasyfikacji Szkół Podstawowych : Bartosz Kowalik (II m.) , Grzegorz Berliński (I m. - zwycięzca turnieju), Maciej Dziechciarewicz (III m. w klasyfikacji SP).

 

 

Przyzwyczailiśmy się już do sukcesów osiąganych przez naszych szachistów w cyklicznych turniejach rozgrywanych w pobliskich Przelewicach. Nie inaczej było i tym razem . W III Międzyszkolnym Turnieju Szachowym w Przelewicach, rozegranym w dniu 22 października 2016 r. Bartosz Kowalik zajął II miejsce, ustępując tym razem pierwszeństwa Grzegorzowi Berlińskiemu, zawodnikowi LASKER Barlinek. III miejsce w kategorii szkół podstawowych (IV w OPEN) zdobył zawodnik SKOCZKA Maciej Dziechciarewicz, czym powetował sobie gorycz po mało udanym występie w turnieju klubowym „O Słoik Malinowego Dżemu”, który odbył się dzień wcześniej. II miejsce w kategorii gimnazjów zdobyła nasza utalentowana juniorka z Recza Jagoda Hertel. W turnieju wystartowało łącznie 22 zawodniczek i zawodników.

 

 


Miejsca pozostałych zawodników SKOCZKA w OPEN :

6. Hertel Hubert

8. Hertel Jagoda

11. Drożdżyński Dominik

16. Tomczyk Szymon

19. Kowalik Wojciech.

 

Turniej zorganizowało Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”, kierownikiem turnieju był pan Bogusław Pecuch, a fotografie pochodzą ze zbiorów pana Grzegorza Winiarskiego – opiekuna Szkółki szachowej w SP3 Choszczno.

 

Na zdjęciu Jagoda Hertel

 
Kamil Kalita zdobywcą Słoika Malinowego Dżemu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
niedziela, 23 października 2016 15:24

 

Kamil Kalita musiał sporo się natrudzić, aby zdobyć główną nagrodę - Słoik Malinowego Dżemu.

 

Kamil Kalita, 10 letni uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie, był tym, kto po zakończeniu turnieju, w trakcie ceremonii dekoracji zwycięzców, dumnie wzniósł do góry Słoik Malinowego Dżemu. Takie trofeum było główną nagrodą I Turnieju Akademii Szachowej SKOCZKA w dniu 21 października 2016 r.

W turnieju wystartowało 7 zawodników i 2 zawodniczki uczęszczających na zajęcia klubowe. Z uwagi na wąskie ramy czasowe zaplanowano tylko pięć rund z czasem do namysłu 10 minut + 5 sekund za każde wykonane posunięcie. Ponadto za zapis partii do co najmniej 12 posunięcia były zapisywane dodatkowe punkty do klasyfikacji generalnej. Okazało się, że mimo iż najmłodsi zawodnicy mieli po 7 lat, zapis partii nie był dla nich żadną trudnością. Niektórzy, jak np. Dominik Drożdżyński, prowadzili zapis przez całą partię, nawet w warunkach wielkiego niedoczasu.

Kamil Kalita był ogólnym faworytem i choć wygrał turniej z kompletem punktów, zwycięstwo nie przyszło mu łatwo. W partii z Dominikiem w debiucie stracił figurę i ich partia pożeglowała do końcówki wieżowej, w której Dominik grał bardzo niedokładnie i pozwolił Kamilowi doprowadzić pionka do pola przemiany. W ostatniej partii z Jagodą Hertel szala przechylała się również to w tę, to w drugą stronę. Wprowadzenie obowiązku zapisu spowodowało też wyhamowanie emocji ; partie trwały po ok. 25-30 minut, co spowodowało, że rodzice musieli czekać na swoje pociechy. Zyskał na tym poziom gry ; nie było tak wiele głupich podstawek, tylko trzy partie zakończyły się przez nieprawidłowe posunięcie. Graliśmy bowiem według srogich zasad FIDE, wymaganych nawet od czołówki światowej.

Więcej…
 
Szkolenie w SKOCZKU w I półroczu roku szkolnego 2016/2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dłużyński   
sobota, 01 października 2016 10:59

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10-letni Maciej Dziechciarewicz, uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie, prowadzi w tabeli współzawodnictwa na zajęciach Akademii Szachowej SKOCZKA  w grupie średniozaawansowanej.   Pomimo nawału obowiązku szkolnych, Maciej jest bardzo aktywny na zajęciach i prawie bezbłędnie rozwiązuje zadania szachowe, co powinno się pozytywnie przełożyć na wzrost siły gry i zmniejszenie ilości fatalnych podstawek, jakie mu się ostatnio w turniejowych partiach zdarzały.


Tabela współzawodnictwa : kliknij tutaj

 

-------------------------------------

 

 

W I półroczu roku szkolnego 2016/2017 obowiązuje następujący harmonogram zajęć w klubie UKSz SKOCZEK Choszczno :

Grupa początkująca – poniedziałki , godz. 17.00-18.00 – instruktor Jakub Cieślak.

Grupa średniozaawansowana

Środy – godz. 17.30-19.30 – teoria,

Piątki – godz.17.30 – 19.30 – teoria, turnieje wewnątrzklubowe.

instruktor – Krzysztof Dłużyński

Grupa zaawansowana

Do grupy zostali zaliczeni : Oskar Burzyński, Cyprian Guzek, Bartosz Kowalik, Jagoda i Hubert Hertel, Tomasz Wróblewski.

Wtorki  (11. i 25. października 2016 ; 15. i 22. listopada 2016 ; 6. I 13. grudnia 2016 ) – godz. 17.00 – 19.00

instruktor - Paweł Partyka.

 

Kryteria przydziału do grup :

Grupa początkująca – preferowany wiek ok. 6-10 lat, znajomość podstawowych przepisów gry.

Grupa średniozaawansowana – posiadanie co najmniej V kategorii szachowej, znajomość przepisów gry, minimalna praktyka turniejowa, umiejętność posługiwania się zegarem szachowym, umiejętność zapisu i odczytu z zapisu partii szachowej.

Grupa zaawansowana – wybrani zawodnicy klubu, według wymagań stawianych przez instruktora prowadzącego.

 

Miejsce zajęć : salka klubowa w Choszczeńskim Domu Kultury.

 

Przypomina się o konieczności wnoszenia zryczałtowanej opłaty miesięcznej za udział w zajęciach grupy początkującej i średniozaawansowanej w terminie do 25. dnia miesiąca, poprzedzającego miesiąc, w którym odbywają się zajęcia. Opłaty za zajęcia wnosi się wyłącznie przelewem na konto Klubu. Grupa zaawansowana wnosi opłaty według innej stawki, ustalonej z instruktorem.

 


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 47